Україна продовжує мужньо стояти проти російської навали. Ворог не полишає жодної можливості розхитати наше суспільство зсередини. Так, черговим вкидом стала інформація про буцімто необхідність міняти ім’я Тетяна на Горпина.
У мережі тік-ток завірусилося відео про обов’язкову зміну імені з Тетяни на Горпини у 2025 році. Ролик викликав шалену реакцію населення, тому 24 Канал допомагає вам розібратись, що тут і до чого.
З чого усе почалося
У відеоролику дівчина розповідає, що Верховна Рада буцімто прийняла закон про обов’язкову зміну імені Тетяна на Горпина з Нового року. А ті, хто цього не зробить будуть оштрафовані або їм загрожує в’язниця.
Ця новина поділила суспільство на тих, хто обурюється “рішенням влади” та тих, хто наголошує, що це не правда.
Не Тетяна, а Горпина: дивіться відео
Наголошуємо – це фейк! У цьому легко переконатися – авторка відео не підкріплює свої слова фактами – не вказує ані посилань на “законопроєкт”, ані дати його “ухвалення”. Головний аргумент – “я почула таку новость”. Що відомо про авторку відео з аналізу її тік-току – вона проживає у Німеччині та є прихильницею країни-агресора.
Низка “обурених законом” скаржаться на таку безглузду річ як зміна імені під час війни. А дехто каже, що перейменування уже торкнулося суспільства і Крістіна тепер Христина, а Анна – Ганна.
Зауважимо, що такого законопроєкту Верховна Рада не розглядала і його взагалі не існує!
Чому цій новині легко повірити
Новина викликає емоцію. Простіше повірити побаченому і почутому у популярній мережі, ніж шукати підтвердження в офіційних джерелах. Крім того, “віра” підкріплюється і допускається, бо в країні іде перейменування вулиць і установ згідно з українськими цінностями – на честь українських героїв чи діячів.
Однак важливо – така зміна імен є абсолютно безглуздою. Ім’я Горпина не має нічого спільного з іменем Тетяна. Горпина – це українська форма римського імені Агрипина, тоді як ім’я Тетяна має давньогрецьке походження.
В Україні можливе лише написання імен згідно з чинним правописом. Але і тут батьки самі обирають форму написання імені дитини, тому у нас існують імена Нікіта та Микита, Данило, Даніла та Даниїл та жіночі варіанти Дарина, Дарія чи Дар’я і тому подібне.
Тішить, що частина українців розуміють безглуздість цієї інформації та спростовують її.
Є і ті хто не вірить: дивіться відео