Чому з’являються кроти на ділянці: помилки, через які винні самі власники ділянки

Новини

Крихітні кроти складно помітити на ділянці. Підземні тварини рідко виходять зі своїх укриттів. Кроти здатні швидко розправлятися з корінням та різними комунікаціями.

Вони здатні знищити все корисне, тому потрібний якісний захист.

Поширені причини появи на ділянці
Кроти здатні знищувати врожай, але все ж таки вважаються корисними тваринами. Ці звірята мало сплять і змушені постійно шукати собі їжу. Кроти харчуються личинками, шкідниками саду та молодими мишами.

До головних причин появи кротів на ділянці відносять:

  1. У культурних землях міститься багато різних шкідників. Комахи та личинки найчастіше селяться у траві або товщі землі.
  2. Пухкий ґрунт набагато простіше рити, тому що в ньому міститься багато дощових черв’яків.
  3. Дбайливі господарі часто складають компост на зиму. У ньому можуть завестися личинки, які потрапляють у компост разом із рослинами чи залишками відходів. Внаслідок цього збільшується кількість комах. Це саме те, що потрібне кроту.
  4. Відсутність біологічних ворогів, які можуть вигнати кротів із ділянки.

Кроти часто руйнують мишачі гнізда. Також вони можуть харчуватися вужами чи молодими зміями. Після появи кротів на дільниці можна забути про цих шкідників.

Яку шкоду можуть завдати кроти в саду
До основної переваги кротів відносять ефективну боротьбу зі шкідниками. Однак до їхнього мінусу відносять ненажерливість. Тварині необхідно багато їсти, щоб добре копати землю.

У середньому одна особина здатна з’їсти за раз безліч шкідників. Фахівці стверджують, що одне звірятко може очистити садок від капустянки, хруща і хруща. Якщо в землі завівся кріт, то шкода для ділянки буде колосальною:

  1. Кроти здатні перекопати сад за одну ніч.
  2. Звірятка можуть швидко знищити коріння рослин.
  3. Кроти здатні обрушити стійки теплиці.
  4. У зоні небезпеки будуть комунікації та трубопроводи.

Захист від цих шкідників потрібний кожному садівникові та городнику. Існують різні способи боротьби, але не всі є ефективними.

Найкращі народні методи для боротьби від кротів
Використовувати хімічні засоби для боротьби відразу не рекомендується. Ці речовини можуть зашкодити тваринам. До найгуманніших відносять народні методи. Деякі породи собак відмінно піддаються дресируванню і здатні ловити кротів. Однак цей спосіб також має мінуси, оскільки домашні вихованці не зможуть дістатися до кротів в землі.

Щоб кроти ніколи не з’явилися на ділянці, можна обгородити його сіткою. Реалізація цього потребує чималих вкладень. Це з тим, що спочатку необхідно вирити яму по периметру ділянки.

Її глибина має становити не менше 1,5 метра. Потім потрібно викласти міцну сітку з комірчастою структурою і знову закопати. До єдиного мінусу цього способу відносять те, що всі кроти, які знаходилися на ділянці, продовжать на ній жити, тому що їм просто нікуди подітися.

До перевірених способів боротьби відносять використання відлякувачів. Виробники пропонують багато різних моделей відлякувачів

Rate article