Чому пpо це уcі мoвчать!? На геpбах збpойних cил Ітaлії зобpажений укpаїнський тpизуб. Відео

Новини

Тризуб є одним із найдавніших гербів у світі.

За часів Київської Русі його карбував не лише Володимир Великий, а й Святослав Хоробрий та Ярослав Мудрий.

Крім цього, саме тризуб був національним символом українців часів визвольних змагань XX століття.

Між тим, маловідомим для широкого загалу залишається символічний зв’язок між українським тризубом та Італією.

Зокрема, не всі знають, що наш тризуб зображений на гербах 38-ми різних частин італійської армії.

Йдеться про 34 полки (альпійські, артилерійські, інженерні, кавалерійські), два альпійські батальйони («Тірано» і «Вінченца»), одну Гірську артилерійську групу та один армійський ветеринарний корпус.

Про це повідомив кандидат історичних наук і фахівець у воєнній історії XX століття Роман Пономаренко.

«Історія появи тризуба на цих гербах бере свій початок з Другої світової війни і пов’язана з цікавою особливістю геральдичних традицій італійської армії – зазначив історик Роман Пономаренко у виданні «Останній Бастіон».

Історик розповів, що найвищою військовою нагородою в Італії є «Золота медаль за військову доблесть».

Нею нагороджують не лише окремих вояків, а й військові частини, що відзначилися на полі бою – в такому випадку нагороду кріплять на знамені частини.

Такі підрозділи отримують право додати до свого офіційного герба територіальну символіку тієї місцевості чи країни, де вони відзначилися.

Через те, що переважна більшість їхнього бойового шляху прийшлася на територію України, тож військові частини долучили до своїх емблем український геральдичний тризуб.

«Це дійсно цікава особливість, бо всі ці колишні полки 8-ї армії були нагороджені «Золотою медаллю» вже в другій половині 40-х років ХХ століття.

Тобто де-факто післявоєнна влада Італії нагороджувала їх за військову звитягу проявлену в боротьбі на фронті проти Радянського Союзу під проводом фашистського режиму Беніто Муссоліні, який був союзником Гітлера.

І це при тому, що в другій половині ХХ століття стосунки Італії і СРСР в цілому були непогані», – наголосив історик Романенко.

37. Тризуб на гербах підрозділів Збройних сил Італії як елемент цілісної системи

blankДжерело

Rate article