Чоловік відмовився від мобілізації, бо не врахували його хронічні хвороби: як покарали в суді

Новини

У судовому процесі мешканець Рівненської області заперечував свою провину, стверджуючи, що має багато хвороб.

На території Рівненської області чоловіка, який успішно пройшов військово-лікарську комісію, але рішуче відмовився від виклику на службу за повісткою, було засуджено. Про це йдеться у вироку Гощанського районного суду Рівненської області. politeka.net

У судовому процесі він заперечував свою провину, стверджуючи, що має численні хвороби, які не були враховані під час медичної експертизи.

За матеріалами справи, 17 травня 2023 року військово-лікарська комісія визнала чоловіка здатним до військової служби в умовах воєнного стану. На нього була вручена повістка на 22 травня, однак він настійливо відмовився від неї і ухилився від мобілізації.

Під час судового засідання чоловік відкидав свою провину, стверджуючи, що у нього “багато хронічних захворювань, які ВЛК не врахувала”, хоча він не подавав апеляцію на рішення медичної комісії.

Суд визнав його винним за статтею 336 Кримінального кодексу (ухилення від виклику на військову службу під час мобілізації) і призначив покарання у вигляді чотирьох років позбавлення волі, замінивши його дворічним іспитовим терміном.

Нагадаємо, що оновлений проект закону щодо мобілізації передбачає зобов’язання громадян України, які виїхали за кордон та були вилучені з військового обліку через вибуття за межі країни на строк понад 3 місяці, знову вступати на військовий облік.

Rate article