Буданов розкрив подробиці поразки російського “Іванівця”: розповів, якими дронами вдарили

Новини

Глава ГУР повідомив, що у великий ракетний катер РФ “Івановець” потрапили 6 морських дронів MAGURA V5 українського виробництва.

Начальник ГУР Міноборони Кирило Буданов поділився деякими деталями спецоперації його відомства зі знищення великого ракетного катера ПФ РФ “Івановець”, яке відбулося в ніч проти 1 лютого.

Як розповів Буданов виданню The War Zone, морськими дронами, що успішно вразили ворожий корабель неподалік кримського узбережжя на рейді озера Донузлав, керували фахівці 13-ї групи ГУР. Вона займається проведенням операцій за участю безпілотників-камікадзе.

За словами Буданова, до корпусу “Іванівця” потрапили шість дронів, незважаючи на спроби екіпажу вивести їх з ладу за допомогою стрілецької зброї. Через отримані пробоїни корабель почав тонути з корми і пішов під воду. Нікому з російських моряків, за попередніми даними, врятуватися не вдалося, оскільки в результаті успішних попадань дронів здетонували ракети, що знаходилися на борту. Буданов додав, що атаку було здійснено морськими безпілотниками українського виробництва MAGURA V5. Це багатоцільовий надводний дрон нового покоління. Він може виконувати як розвідувальні, і бойові завдання.

Довжина безпілотника становить 5,5 метра, а ширина – 1,5 метра. Максимальна швидкість – 42 вузли. Дальність ходу перевищує 800 км. Оператори керують ним по радіо або супутниковому зв’язку в режимі он-лайн.

Нагадаємо, українські безпілотні катери з вибухівкою провели атаку проти “Іванівця” у три хвилі за 3:00–4:00 години.

Rate article