Буданов дав оцінку рішенню суду ООН за позовом України до Росії: “Це ганьба”

Новини

Суд ООН у Гаазі відмовився визнати РФ країною-спонсором тероризму через збиття “Боїнга” МН-17 у 2014 році з російського ЗРК “Бук”.

Ганьбою для міжнародної правової системи назвав глава ГУР Міноборони Украни Кирило Буданов рішення Міжнародного суду ООН, який відмовився визнати Росію спонсором тероризму у справі “Україна проти РФ”.

Як заявив Буданов в інтерв’ю французькому виданню Liberationце спричинить значні негативні наслідки для демократичних країн, адже суд відмовився визнати очевидні факти.

Йдеться про збиття 17 липня 2014 року “Боїнга” Малайзійських авіаліній рейсу МН-17 Амстердам – ​​Куала-Лумпур у небі над окупованою частиною Донецької області ракетою з російського ЗРК “Бук”.

Цей факт було вже доведено слідством і суд у Гаазі виніс за ним обвинувальний вирок щодо чотирьох виконавців теракту, серед яких був відомий Ігор Стрєлков-Гіркін. Тоді загинули всі 298 людей, які перебували на борту.

У своєму рішенні суд ООН не визнав РФ державою-спонсором тероризму, мотивуючи відмову тим, що російський ЗРК “Бук”, який знищив “Боїнг”, є зброєю, а не грошима чи цінностями,

Буданов зазначив, що таке рішення суду спричинить серйозні ризики і може спричинити прецеденти в усьому світі. Адже якщо якась держава-агресор передає бойовикам зенітно-ракетний комплекс, з якого згодом зіб’ють цивільний літак, то це не вважатиметься актом тероризму.

31 січня суд ООН у Гаазі оголосив фінальне рішення за позовом України проти РФ у справі про порушення конвенцій про заборону фінансування тероризму та подолання форм расової дискримінації на Донбасі та в Криму. Суд відхилив більшість претензій проти Росії щодо фінансування тероризму. Він встановив лише факт, що Москва не змогла розслідувати звинувачення проти представників так званих “ДНР” та “ЛНР”. Суд також заявив, що Україна не довела більшість фактів расової дискримінації кримських татар та українців у Криму. Позов до суду в Гаазі було подано 16 січня 2017 року.

Rate article