Атака ЗСУ поховала виробництво російських “Ланцетів” – Forbes

Новини

Використання Росією “Ланцетів” у війні проти України різко скоротилося після вибуху на Загорському оптико-механічному заводі.

Починаючи з вересня минулого року, на фронті фіксується різке зменшення використання Росією дронів-камікадзе “Ланцет”. Це сталося після того, як 9 серпня на Загірському оптико-механічному заводі в Сергієвому Посаді в Московській області пролунав вибух.

Про це пише Forbes та додає, що вибух на заводі був наслідком атаки українських БПЛА.

Журналісти нагадують, як торік у РФ вихвалялися масштабами виробництва “Ланцетів”, кадри виробництва дронів демонструвалися на пропагандистських телеканалах.

У березні та квітні кількість ударів “Ланцетами” зросла до 50 на місяць, а в липні досягла піку – 135 ударів. У серпні було зафіксовано приблизно таку ж кількість – 126 ударів, проте потім вона почала різко знижуватися. У перші два місяці осені було 50 ударів на місяць, у листопаді відбулося зростання до 89, але вже у грудні знову зафіксовано зниження до 59.

Згаданий завод у Підмосков’ї виготовляє камери, що використовуються у безпілотниках. Вибух на підприємстві міг зірвати їхнє постачання для “Ланцетів”.

“Щось сталося у серпні, що завадило ZALA (виробнику “Ланцетів” – ред.) перетворити корпус “Ланцет” на готову продукцію”– констатує видання, коментуючи скорочення використання росіянами даних безпілотників, яке фіксується останні п’ять місяців.

Нагадаємо, у жовтні речник Сил оборони Півдня Наталія Гуменюк розповіла, що ворог встиг модернізувати “Ланцети”, збільшивши їхню дальність польоту до 60-70 км. У повітрі такий дрон може бути близько години.

Rate article