Путін поспішив з анексією територій України, Кремль може повторно мобілізувати минулорічних призовників – ISW

Новини

Анексія окупованих українських регіонів президентом РФ Володимиром Путіним була поспішною, оскільки це рішення було оголошене навіть без чіткого визначення кордонів цих територій. Окрім того, Кремль зіткнувся з проблемами всередині Росії через мобілізацію, і цілком імовірно, що він може повторно мобілізувати торішніх призовників.

Про це у своєму звіті за 30 вересня повідомив американський аналітичний Інститут вивчення війни (ISW). Експерти звернули увагу на те, що Путін у зверненні, в якому він оголосив про незаконну анексію, вже не погрожував негайною ядерною атакою, щоб зупинити контрнаступ ЗСУ.

Прикметно, що прессекретар глави Кремля Дмитро Пєсков не зміг уточнити межі “приєднаних” регіонів у розмові з журналістами 30 вересня.

За словами Пєскова, “Л/ДНР” були “визнані” Росією в межах 2014 року. “Що стосується територій Херсонської та Запорізької областей, мені потрібно це уточнити. Сьогодні ми все з’ясуємо”, – зазначив представник вищої російської влади.

В ISW вказали, що Сили оборони України, як і раніше, контролюють великі ділянки Донецької й Запорізької областей, а також деякі райони Луганської й Херсонської областей. “І ця військова реальність навряд чи зміниться протягом найближчих місяців”, – ідеться у звіті.

Аналітики заявили, що Путін поквапився з анексією, тому що не ухвалив навіть елементарних адміністративних рішень про кордони й управління.

“Організація управління цими чотирма насильно анексованими областями була б бюрократично складним завданням для будь-якої держави після того, як російські війська систематично вбивали, заарештовували або виганяли українських чиновників, які раніше керували регіональними адміністраціями”, – написали в Інституті вивчення війни.

Експерти також вказали на те, що звичайний осінній призов у Росії почнеться 1 листопада (на місяць пізніше, ніж зазвичай), “бо часткова мобілізація російських чоловіків у РФ лягає важким тягарем на бюрократію російських військових комісаріатів“.

Згідно з указом президента РФ від 30 вересня, буде призвано 120 000 осіб, що на 7000 менше, ніж восени 2021 року. Ні указ Путіна, ні наступні офіційні заяви не роз’яснювали, чи українські цивільні особи призовного віку (18–27 років) на нещодавно анексованих територіях підлягатимуть призову.

При цьому за законом російські призовники не можуть бути відправлені за кордон, доки не пройдуть не менше як чотири місяці навчання (якщо не буде оголошено воєнний стан).

В ISW вважають, що російські чиновники можуть повторно мобілізувати минулорічних призовників. Хоча влада країни-агресорки обіцяла, що призовники осені-2021 будуть звільнені від служби й повернуті до місць проживання “своєчасно”, після звільнення вони технічно стануть частиною російського резерву. Це зробить їхню мобілізацію законною відповідно до указу Путіна від 21 вересня.

OBOZREVATEL

Rate article