Глава російського МЗС Сергій Лавров, виступаючи на Генасамблеї ООН, заявив, що Росія незадоволена реалізацією зернової угоди, яка була досягнута в липні в турецькому Стамбулі. Причини – нібито вивезення українського зерна “далеко не до найбідніших країн”, а також “створені США та ЄС фінансові та логістичні перепони на шляху російського експорту добрив та зерна”.
“Ці домовленості треба виконувати. А наразі судна з українським зерном здебільшого йдуть далеко не в найбідніші країни. А створені США та ЄС фінансові та логістичні перепони на шляху російського експорту добрив та зерна так до кінця і не зняли”, – сказав російський міністр.
Це не перша атака РФ зернових угод. Раніше у подібному ключі висловився президент країни Володимир Путін. За його словами, лише 3% українського зерна експортується до бідних країн, що не відповідає дійсності.
“Путін заявив, що лише 60 000 тонн зерна, експортованого з України з серпня, було відправлено до країн, що розвиваються, і що більшу частину було доставлено до країн ЄС. Заява Путіна не відповідає дійсності. За даними ООН, близько 30% зерна було поставлено в країни з низьким та середнім рівнем доходу в Африці, на Близькому Сході та в Азії”, – спростували слова російського президента в міністерстві оборони Великої Британії.
Крім того, “атакував” зернові угоди й постпред РФ в ООН Василь Небензя. “Нам вдалося досягти угоди, але нічого не працює з російською стороною. Жодне російське судно не вивезло з російських портів російське зерно на експорт”, – сказав він.