Гендиректор “Азовсталі” заявив, що бункери заводу можуть витримати один прямий ядерний удар

Новини

П’ять бомбосховищ на “Азовсталі” у Маріуполі здатні витримати пряме влучання ядерного боєзаряду. Всього на території комбінату їх 36.

Про це в інтерв’ю BBC розповів генеральний директор ПрАТ “Металургійний комбінат “Азовсталь” Енвер Цкітішвілі. За його словами, до військової ескалації на заводі почали готуватися ще з 2014 року, коли Маріуполь потрапив під прямий обстріл важкої артилерії з боку РФ news.obozrevatel.com(щоб подивитися відео, доскрольте до кінця новини).

“Ми почали відновлювати бомбосховища, що залишилися з часів Радянського Союзу. І звернули увагу, що їх було 36 штук, і одночасно могли бути 12 006 людей у ​​цих бомбосховищах”, – розповів гендиректор.

Він пояснив, що на заводі працювало 10 847 людей, тому комбінат міг стати укриттям ще і для інших маріупольців. У процесі тренувальних заходів перед можливою ескалацією було піднято архіви ще 1977 року. Згідно з документами на заводі було відкрито та реконструйовано бомбосховища.

“Було 5 дуже потужних бомбосховищ, які витримували згідно з нормами радянського законодавства – на той період часу, архітектурного – порядку влучання одного прямого ядерного удару. Вони могли витримати та врятувати людей”, – розповів Цкітішвілі.

За його словами, після встановлення цього факту почалися тренування та підготовка – робітникик пропрацьовували спуск та вихід з укриття та весь проце порятунку, оскільки всі розуміли, що ескалація з боку РФ можлива.

Гендиректор додав, що найменша товщина між поверхнею землі і стелею підземних тунелів становить 8 метрів – це комунікаційні тунелі, але самі бомбосховища розташовані глибше. Він також розповів, що співробітники заводу напередодні вторгнення Росії в Україну, створили дуже великі запаси питної води та продовольства в бункерах, що дало можливість тривалого проживання в них захисників Маріуполя та цивільних.

Цкітішвілі також повідомив, що ФСБ РФ допитувало депортованих до Росії співробітників меткомбінату щодо розташування бункерів та влаштування входів і виходів у бомбосховища. Проте, за словами гендиректора, вони вдавали, що обіймали низькі посади, які не передбачали наявність пропуску на режимні об’єкти.

Наразі, за даними Цкітішвілі, у бомбосховищах “Азовсталі” перебуває близько 300 цивільних осіб, з яких 30-40 – діти. Багато людей мають важкі поранення і потребують медичної допомоги.

Rate article