Масові протести в Україні проти обмеження незалежності антикорупційних органів стали проявом демократії.
Авторитет та підтримка українського президента Володимира Зеленського залежить від того, чи буде він дотримуватися принципів боротьби з корупцією у контексті недавніх рішень щодо діяльності НАБУ та САП. tsn.ua
На цьому наголосив американський сенатор Річард Блюменталь, який є співавтором законопроєкту щодо нових санкцій проти Росії, у своєму дописі на платформі Х.
«Сподіваюся, [президент України Володимир] Зеленський і надалі буде дотримуватися принципів прозорості та боротьби з корупцією. Від цього залежить його авторитет і підтримка», — написав він.
При цьому він зауважив, що учасники масових протестів в Україні проти закону, який обмежує незалежність антикорупційних органів, демонструють «демократію в дії».
Раніше міністр закордонних справ Польщі Радослав Сікорський заявив, що найгіршим рішенням українського президент Володимира Зеленського буде припинення боротьби з корупцією.
Міжнародний валютний фонд (МВФ) також жорстко розкритикував ухвалений закон, який призвів до позбавлення незалежності українських антикорупційних органів, попередивши про серйозні негативні наслідки для української економіки.
Голова правління Українського кризового медіа-центру Валерій Чалий заявив, що через спробу втручання в діяльність НАБУ та САП Україна уже втратила півтора мільярда євро фінансової допомоги від Європейського Союзу.