“Гроші закінчилися”, – Росія “втішила” новиною мешканців окупованого Донбасу

Uncategorized

Росія, яка обіцяла Донбасу дешеву комуналку, довела людей до того, що рахунки за послуги зросли на 50-100%, а міста залишаються без води, тепла та вивезення сміття.

Росія остаточно відмовилася від своїх гучних обіцянок “дешевої комуналки” та “кращого життя”. На окупованих територіях Донецької та Луганської областей тарифи на ЖКГ зросли від 50 до 100%, а жителі все частіше визнають: життя за “російського світу” тільки гірше і
бідніше.

З 1 липня окупаційна адміністрація підвищила ціни майже на всі комунальні послуги:
опалення, газ, воду, електрику та вивіз сміття. За офіційними заявами, це лише “перший етап” так званого “вирівнювання тарифів із Ростовською областю”, яке триватиме мінімум до 2029 року, пише “Радіо Свобода”.

На практиці це означає, що у низці міст окупованої частини Донбасу суми у квитанціях вже перевищили ті, що платять люди на підконтрольних Україні територіях.

“Дешевої комуналки” більше немає

У Росії не приховують, що вони більше не мають коштів субсидувати окупацію. Жителям Маріуполя та Донецька видають квитанції з боргами та попереджають про нові подорожчання. При цьому якість послуг залишається катастрофічною: у будинках немає води, сміття вивозять раз на місяць, каналізація не працює, а трамвайні колії та тролейбусні лінії ліквідують як непотрібні.

За словами місцевих журналістів та колишніх чиновників, містами управляють “фонди розвитку” та структури, створені для вибивання грошей, а не для відновлення.

Росіяни платять за власну війну

Експерти зазначають, що подорожчання комуналки – це прямий наслідок економічних проблем Росії. Після втрати європейського ринку газу та багатомільярдних витрат на війну бюджету РФ дедалі важче фінансувати “лояльність” населення. Як заявив журналіст Денис Казанський, тепер жителі окупованих міст фактично зі своєї кишені оплачують і власну руйнацію, і армію, яка їх і залишила без житла.

Життя у руїнах

У багатьох прифронтових селищах, де з 2022 року немає активних бойових дій, люди, як і раніше, живуть без світла та газу. Воду видобувають із колодязів чи чекають на гуманітарні підвезення. Ситуація зі сміттям та каналізацією все частіше описується як колапс.

На цьому фоні російська пропаганда продовжує розповідати про “турботу” та “розвиток”. Але реальність очевидна: окуповані території деградують, а так званий “російський світ” виявився лише серією порожніх гасел, за якими бідність та запустіння.

Rate article