Контактна група допомоги обороні України, більше відома, як “формат Рамштайн”, збереться на наступне засідання протягом наступних 10 днів. Зустріч відбудеться в онлайн-форматі.
Про це повідомляє РБК-Україна з посиланням на головного координатора німецької військової допомоги Україні, генерала Крістіана Фройдінга, якого цитує Укрінформ”.
Фройдінг, який є головним координатором німецької військової допомоги Україні, 12 липня був у Києві та зустрівся там із журналістами, де підтвердив проведення наступного “Рамштайну”.
“В Німеччині, так. Це буде віртуальна зустріч, як міністри вирішили на даний момент. І вона буде під керівництвом Великої Британії та Німеччини, як ми це робили на останніх зустрічах “Рамштайну”, – підтвердив генерал.
За його словами, зустріч країн, які підтримують оборону України, вже запланована. Вона відбудеться “протягом наступних 10 днів”.
“Формат Рамштайн”: що це таке
Контактна група допомоги обороні України (“формат Рамштайн”) – група з понад 50 країн, які домовилися сприяти обороні України від російської агресії.
Перша зустріч групи, створеної за ініціативи США, відбулася 26 квітня 2022 року на авіабазі “Рамштайн” в Німеччині – саме тому група отримала назву “формат Рамштайн”.
У межах “Рамштайну” було ухвалено багато рішень про передачу Україні західного озброєння. Завдяки роботі групи Збройні сили України отримали системи HIMARS, установки протиповітряної оборони Patriot, бойові танки Leopard 2 та Abrams, а також багато іншого озброєння.
Нагадаємо, що минуле засідання “Рамштайну” відбулося 4 червня. Вперше за весь час існування Контактної групи там не було представника США. Сам міністр оборони США Гегсет, який пропустив засідання, змушений був виправдовуватися перед ЗМІ.
Термінові та важливі повідомлення про війну Росії проти України читайте на каналі РБК-Україна в Telegram.
Page 2
Президент США Дональд Трамп несподівано підтримав ідею Сенату про нові санкції проти Росії – мита у 500% на всі товари країн-покупців російської нафти. Якщо ці санкції буде ухвалено, їх можна буде прирівняти до глобального ембарго на нафту з РФ.
Видання нагадало, що раніше Трамп уникав нових економічних санкцій проти Росії, сподіваючись, що зможе домовитися з російським диктатором Володимиром Путіним. Але на цьому тижні його риторика зазнала різких змін: президент США заявив, що “втомився від брехні Путіна”.
Одночасно із цим Сенат США обговорює двопартійний законопроєкт сенаторів Ліндсі Грема та Річарда Блюменталя. Він передбачає запровадження тарифів у розмірі 500% на всі товари з країн, які купують у Росії енергоносії. Трамп називав цей законопроєкт “надмірним”, але зараз говорить, що “уважно вивчає” ідею.
Фактично, це вторинні санкції, які спрямовані не стільки проти безпосередньо Росії, скільки проти її найкращих клієнтів-покупців – Китай, Індія та Туреччина можуть серйозно постраждати. Також обмеження можуть поставити хрест на “тіньовому флоті” – танкерах, які перевозять російську нафту в обхід санкцій.
При цьому мита у 500% на товари любителів купувати енергоресурси від Кремля фактично можна прирівняти до глобального ембарго на російську нафту, сказав виданню Максиміліан Гесс з Інституту досліджень зовнішньої політики. Проте експерт сумнівається, що Трамп піде на цей крок – оскільки ціни на нафту можуть стрибнути до рівня у 100 доларів за барель.
“Якщо тільки Трамп не вирішить, що загроза з боку Росії переважає економічні втрати… то ні”, – додав він.
“Санкції Грема” та анонс від Трампа
Трамп на тлі висловлювання невдоволення Росією анонсував “важливу заяву” щодо РФ, з якою він виступить 14 липня. Припускається, що заява може стосуватися нових санкцій проти Росії – “законопроєкту Грема”.
Сенатори від Республіканської партії Ліндсі Грем і Демократичної партії Річард Блюменталь наприкінці квітня внесли законопроєкт про санкції проти Росії. Документ передбачає введення 500%-вих мит для держав, які купують російську нафту.
Трамп, за даними ЗМІ, вже готовий підписати цей законопроєкт. Проте є нюанс: Трамп хоче одноосібно контролювати процес накладання та зняття санкцій.