The Times повідомляє, що президент США Дональд Трамп серйозно розглядає введення жорстких вторинних санкцій проти країн, які купують нафту у Росії, серед яких Китай, Індія та Туреччина. Йдеться про підтримку законопроєкту з 500% митом на імпорт з Росії — фактично це глобальне нафтове ембарго
Таке рішення, за даними видання, зумовлене незадоволенням Трампа відмовою Путіна від переговорів і триваючими ударами по цивільних об’єктах в Україні. Раніше Трамп вважав законопроєкт надто суворим, проте зараз заявляє, що ретельно його вивчає.
Головною проблемою, за інформацією The Times, є можливі економічні наслідки. У Білому домі хочуть зберегти право президента на скасування санкцій, тоді як Конгрес наполягає на обмеженому контролі. Аналітики попереджають, що навіть часткове впровадження санкцій може серйозно вплинути на економіку Росії.
Бейсболки з прапором США
Видання зазначає, що спірним моментом є те, чи зможе Трамп витримати економічні наслідки такого кроку в умовах тривалої економічної нестабільності.
Як пише kyiv24.news, співробітник Інституту досліджень зовнішньої політики Максиміліан Хесс припустив, що Трамп, ймовірно, відмовиться від 500%-го мита, оскільки це буде еквівалентно повному глобальному ембарго на російську нафту.
«На мій погляд, у тому вигляді, в якому він написаний, він надто жорсткий, щоб його колись застосували, якщо тільки Трамп не виступить і не скаже: «Ми маємо прийняти ризик, який Росія представляє для Європи й усього світу, і ми маємо погодитися з цінами на нафту, близькими до 100 доларів, а, можливо, навіть вищими». Але я просто не можу уявити, що Трамп піде на це», — зазначив Хесс.
За його словами, розширення режиму санкцій США та певна форма загрози введення вторинних мит можуть бути ефективними. Однак Хесс вважає, що 18-й пакет санкцій ЄС, який заблокували Угорщина і Словаччина, був занадто обережним, щоб мати значний ефект. Натомість, на думку Хесса, необхідно «радикально змінити» підхід до контролю за дотриманням санкцій, щоб можна було відмовити в доступі до британських і європейських фінансових та страхових ринків, якщо іноземні порти не дотримуються стандартів перевірки суден.
Нагадаємо, президент США Дональд Трамп загадково прокоментував ракетний удар російських військ по пологовому будинку у Харкові.
Раніше президент США анонсував “важливу заяву” щодо РФ на понеділок, 14 липня. У той же день до Києва має прибути його посланець — Кіт Келлог.