“Загине набагато більше людей”: США виходять з війни в Україні, – NYT

Uncategorized

Напевно, Україна вистоїть і без американської допомоги, але значно більшою ціною.

Наразі залишається дискусійним, наскільки сильно позначиться на Україні зупинка американської допомоги. Але одне вже стало зрозумілим: США самоусуваються від російсько-української війни.  unian.ua  Про це пише The New York Times.

Як зазначає автор публікації, у березні Білий дім приблизно на тиждень вже призупиняв всю військову допомогу Україні, що стало одним із наслідків публічної сварки в Овальному кабінеті між Дональдом Трампом та Володимиром Зеленським. І відтоді адміністрація Трампа лише додавала приводів вважати, що США більше не прихильні до України.

“Україна більше не є пріоритетом, більше не перебуває в центрі зовнішньої політики США. Принаймні, Трамп дуже чесний щодо цього з українцями”, – заявила в коментарі виданню нардепка Соломія Бобровська, яка представляє у Верховній Раді комітет з питань оборони та розвідки.

Сьогодні на озброєнні ЗСУ перебувають 8 зенітно-ракетних комплексів Patriot, з них 6 задіяні для захисту Києва. Без нових надходжень зенітних ракет Україні буде значно складніше захищати столицю, зазначила Бобровська. “Це величезна проблема”, – додала вона.

На її думку, зупинка поставок артилерійських боєприпасів є менш болючою для України, оскільки зростає внутрішнє виробництво та збільшуються їх поставки від європейських партнерів.

За підрахунками The New York Times, загалом цього року Україна мала би отримати від США різної зброї та обладнання на суму до 11 мільярдів доларів. Йдеться про зброю, яку виробляють з нуля американські військові заводи в межах фінансування, узгодженого ще за часів президента Байдена.

Український військовослужбовець Олег Ворошиловський, який командує підрозділом боротьби з безпілотниками під Києвом, запевнив автора публікації, що Україна зможе пережити зупинку цих поставок від США, хоча це і коштуватиме значну “ціну”.

“Ми знайдемо зброю. Це буде важче. Загине набагато більше людей”, – сказав він.

Rate article