Ділюсь рецептом салату на зиму «Овочевий мікс». Готую завжди багато із сезонних овочів, так приємно взимку відкрити баночку та відчути смак літа! У нас у сім’ї він найулюбленіший – тут є все!
Інгредієнти:
- Помідори 1,5 кг
- Огірки 1 кг
- Капуста білокачанна 500 г
- Перець (Ласточка) 700 г (очищений)
- Морква 500 г (очищена)
- Цибуля ріпчаста 300 г (очищена)
- Часник 1 головка
- Кріп (або улюблена зелень) 50 г
- Цукор 40 г
- Сіль 25 г
- Олія 100 г
- Оцет 9% 40 мл
Приготування:
Спочатку підготуємо та наріжемо всі овочі. Огірки кільцями. Помідори наріжемо часточками в залежності від їх розміру. Солодкий перець (болгарський або ласточка, як у мене) очистимо і наріжемо соломкою. Звичайну білокачанну капусту потрібно просто нашаткувати. А моркву наріжемо соломкою, як перець. Вагу моркви в інгредієнтах вказую в чистому вигляді.
На цю кількість салату потрібна одна головка часнику. Очищаємо та нарізаємо пластинами.
Червону цибулю нарізаємо півкільцями, якщо червоної немає, підійде і звичайна.
Всі овочі з’єднуємо та перемішуємо, акуратно, щоб не пошкодити м’які помідори. Перемішати потрібно зараз, тому що сіль може потім погано розподілитися.
Потім нашаткуємо зелень, у мене це кріп, додамо до овочів. Замість кропу можна взяти іншу улюблену зелень і можна навіть додати трохи більше.
Додамо сіль, цукор, олію без запаху і оцет. Цукор та сіль можна брати за своїм смаком, спробуйте салат і визначте чи всього Вам вистачає. Я роблю на свій смак, і ці пропорції для мене ідеальні. Перемішаємо і залишимо на столі за кімнатної температури на 1 годину, щоб виділився сік. Протягом години перемішайте салат дуже акуратно кілька разів.
Зазвичай для такого салату заздалегідь банки не стерилізують, але я люблю все ж таки перестрахуватися, стерилізую банки над парою, кришки кип’ячу у воді.
Банки заповнюємо салатом до шийки, спочатку тільки овочі, а вже потім маринад розливаємо порівну по банках. Мені знадобилося 9 банок 0,5л і заповнилися ідеально, тому зайвого салату не залишилося.
Прикриваємо банки кришками. Важливо не закручуємо! У велику каструлю кладемо рушник і на нього ставимо банки, заливаємо водою (можна гарячою) максимум до плічок, навіть трохи нижче.
Кип’ятимо 15-20 хвилин банки 0,5 л або 30-35 хв банки 1 л. Якщо погано простерилізувати, то салат зіпсується і банки “вибухнуть”.
Гарячі банки закриваємо кришками і перевертаємо дном догори, накриваємо теплим рушником або ковдрою і залишаємо так до повного остигання, потім обов’язково назад перевертаємо. Зберігаю в квартирі за кімнатної температури, можна в підвалі.