Щоб отримати багатий урожай помідорів, необхідно їх регулярно підживлювати та захистити від хвороб.
Але як це зробити без хімічних препаратів, щоб помідори зі свого городу не лише тішили здоровими смачними плодами
Старі агрономи, які ретельно вивчили біологію рослин і знають все про процес вирощування, знають, як досягти відмінного результату не вдаючись до хімічних препаратів.
Порада 1: правильно вибрати сорт.
Основною проблемою при вирощуванні помідорів є фітофтороз. Він розвивається у дощову погоду, коли вдень температура повітря висока, а вночі прохолодно. Спори фітофторозу розносяться з туманом і перебувають у грунті.
Як уникнути фітофтори? Обирати ранні сорти. Чим північніше область, тим ранній потрібен сорт. Фітофтора бушує у другій половині літа, а ранні сорти до цього часу закінчують плодоношення.
Порада 2: обмежити поширення фітофтори.
Щоб фітофтора не потрапила на рослини із ґрунту, необхідно створити для неї перешкоду. Мульча – ідеальний варіант. Це може бути шар органіки (сіно, солома, тирса) або мульчуюча плівка.
Порада 3: обрізати листя.
Фітофтора потрапляє на нижнє листя з ґрунту, потім поширюється по всій рослині. Щоб цього не сталося, слід обрізати те листя, яке лежить на землі. До першої кисті. На першій кисті листок залишається до дозрівання плодів, потім видаляється і він.
Порада 4: забезпечити кальцієм.
У сухе літо фітофтора слабшає, але їй на зміну приходить вершинна гнилизна. Причиною є нестача кальцію. Як правило, у ґрунті кальцію достатньо, але він не засвоюється в сухому ґрунті. Щоб уникнути цього, слід добре поливати грядку і трохи притіняти від сонця.
У крайньому випадку можна підживити крейдою, погасивши 1 ст. л. крейди двома склянками оцту і розвівши все це у відрі води.
Порада 5: подбати про здоров’я.
Здорова рослина стійка до різних хвороб, будь то фітофтора або якесь інше захворювання. Тому не обійтись без підживлення. На початку вегетації помідорам потрібен азот, у період цвітіння та плодоношення фосфор та калій. Також корисним буде внести мікроелементи. Чи можна замінити мінеральні добрива? Так, і зробити це просто.
В якості азотного підживлення можна використовувати настій пташиного посліду, розвівши його у співвідношенні 1:20.
Ще один варіант – настій зеленої трави. Свіжою травою, краще кропивою, потрібно наповнити пластикову ємність наполовину, залити все водою і поставити в тепле місце на 5-7 днів. Щодня перемішувати. Літр отриманого настою розводити у 10 л води та поливати помідори, але не частіше, ніж 2 рази на місяць.
Альтернативою фосфорно-калійним мінеральним добривам служить зола (1 стакан на 10 л води). Вона є натуральним джерелом не тільки калію та фосфору, але також кальцію, який необхідний для профілактики вершинної гнилі. Додатково вона містить комплекс усіх необхідних для живлення рослин мінералів