Кілька депутатів Європейського парламенту все ж відвідають парад, який відбудеться 9 травня у Москві. Серед них є 2 члени німецького Альянсу Сари Вагенкнехт.
Про це повідомляє 24 Канал з посиланням на Spiegel.
Хто з євродепутатів їде на парад у Москву
Соратники Вагенкнехт Рут Фірменіх і Міхаель фон дер Шуленбург заявили, що будуть брати участь у заходах, які організовує Москва на 9 травня. Разом з ними також будуть ще 3 євродепутати з Чехії, Словаччини та Капру – всі вони заздалегідь були затверджені міноборони Росії.
У російській столиці депутати від Альянсу Сари Вагенкнехт також хочуть провести переговори з парламентарями з Держдуми та іншими представниками політичної й культурної сфери країни-агресорки.
Свій візит німецькі депутати пояснюють бажанням “подолати все більшу спіраль конфронтації та ескалації у Європі”.
Журналісти нагадали, що Рут Фірменіх – людина із близького оточення Сари Вагенкнехт, яка працювала з нею з 2004 року. Фон дер Шуленбург, за даними медійників, координував поїздку євродепутатів у Москву.
Сама Сара Вагенкнехт на запитання про поїздку своїх однопартійців до Москви сказала, що “не бачить у цьому нічого скандального”.
Вони їдуть до Москви покласти вінок до пам’ятника невідомому солдату до 80-ї річниці звільнення. Не знаю, що можна сказати проти цього. Вони не будуть брати участі у військовому параді чи подібних державних подіях,
– сказала вона.
Водночас самі німецькі євродепутати стверджують, що після 9 травня планують поїхати до Києва та контактували з цього приводу з посольством України.
До слова, раніше стало відомо, що президент Азербайджану Ільхам Алієв в останній момент вирішив не їхати на 9 травня у Москву на парад. Причина такого рішення – участь у внутрішніх заходах, присвячених батьку азербайджанського лідера Гейдару Алієву.
Водночас дуже сильно хоче приїхати на 9 травня у Москву сербський президент Александер Вучич. Він був змушений робити великий крюк, оскільки його літак не пустили в Росію країни Балтії, тож він летів через Азербайджан. Але Вучич був змушений затриматися у аеропорті Баку через те, що Росія не відкривала для його судна дозвіл на залітання у повітряний простір через небезпеку у небі.