Чим та як підгодувати часник навесні, щоб отримати великі головки: корисні поради для початківців і досвідчених.
Правильно підгодувати рослини на грядках — завжди непросто, особливо для городників-початківців. Як уникнути типових помилок під час вибору засобів, розповість “Главред“.
Для новачків у садівництві підживлення рослин — справжній виклик, адже більшість городників не знає, які саме засоби варто використовувати, а яких краще уникати. Хтось покладається на бабусині поради, інші звертаються по допомогу до більш досвідчених сусідів. А дехто взагалі активно вивчає спеціалізовану літературу та посібники із садівництва.
Яке добриво підходить для часнику навесні
Якщо ви хочете отримати щедрий урожай часнику, варто пам’ятати: ця культура особливо добре реагує на азотовмісні добрива. Про це розповідають, зокрема, на YouTube-каналі “Тепличні справи”. Найпростішим і водночас дієвим способом є використання сечовини. Зазвичай 20 грамів засобу розчиняють у 10 літрах води. Полив ґрунту здійснюють із розрахунку 3 літри розчину на 1 квадратний метр площі
Багато городників також застосовують аміачну селітру. Стандартне дозування — 30 грамів препарату на 10 літрів води. Такий засіб є недорогим, але доволі ефективним, якщо його використовувати вчасно й правильно.
Чим підгодувати часник навесні, щоб він був великим
Якщо ви ще не вирішили, чим саме підгодувати часник навесні для формування великих головок, радимо звернути увагу на гумат калію. Цей препарат можна придбати в будь-якому спеціалізованому магазині для садівників. Його головна перевага — двокомпонентний склад, який включає гумінову та фульвову кислоти. Саме ці речовини покращують структуру ґрунту, стимулюють розвиток кореневої системи та підсилюють дію інших підживлень.
Окрім цього, гумат калію ефективно захищає рослини від шкідників і захворювань, що є особливо актуальним у весняний період. Ще одним способом підживлення для стимуляції росту великих головок є поєднання аміачної селітри з сірчанокислим магнієм. Для цього потрібно розчинити по 20 грамів кожного засобу в 10 літрах води і ретельно полити отриманим розчином грядки з часником.
Втім, важливо враховувати, що така підгодівля буде ефективною лише за умови, що у рослини вже сформувалася надземна частина. Максимальний ефект від цього методу спостерігається у разі застосування навесні, не пізніше травня.
Підживлення часнику народними засобами
Народні методи підживлення теж мають велику популярність серед городників. Найпоширеніший варіант — використання деревної золи. Її можна залити окропом, дати настоятися та охолонути, після чого розвести у пропорції 300 грамів золи на 10 літрів води. Отриманим розчином поливають часник. Такий настій не лише збагачує ґрунт корисними мікроелементами, а й захищає рослину від деяких видів шкідників.
Інший варіант — просто розсипати суху золу безпосередньо на грядки. Проте тут важливо не перестаратися. Якщо ви не впевнені у рівні кислотності ґрунту, застосовувати золу варто обережно, адже вона здатна підвищити pH. У разі, якщо ваш ґрунт кислий — зола стане ідеальним рішенням. У цьому випадку її рекомендується розсипати в пропорції 1–2 кг на квадратний метр ділянки.