Ціни на пальне зростуть: експерт пояснив, коли українцям готуватися до подорожчання

Новини

Можливими причинами може стати ситуація із цінами на світовому ринку нафти та загроза девальвації гривні.

Експерт попереджає, що зростання цін на пальне може розпочатися ще до кінця січня / колаж УНІАН, фото УНІАН
Експерт попереджає, що зростання цін на пальне може розпочатися ще до кінця січня / колаж УНІАН, фото УНІАН

З кінця січня пальне на українських автозаправних станціях може подорожчати на 1,5-2 гривні через підвищення акцизів на паливо, зростання світових цін на нафту та можливе знецінення гривні.

Про це УНІАН розповів засновник логістичної групи компаній “Прайм”, експерт паливного ринку Дмитро Льоушкін.

“З 1 січня АЗС буде закуповувати паливо на півтори-дві гривні дорожче. Отже, десь з кінця січня воно вже відбиватиметься для клієнтів на стелах АЗС”, – сказав він.

Відео дня

За його словами, мережі АЗС мають зазвичай два-три тижні запасів палива, які були закуплені за старими цінами.

Втім, експерт попереджає, що зростання цін на пальне може розпочатися ще до кінця січня. Можливими причинами він називає нагнітання ситуації з цінами на світовому ринку нафти напередодні інавгурації Дональда Трампа та загроза подальшого знецінення гривні.

“Тоді ми почнемо дорожчати одразу через ці фактори. Тобто, у нас зараз багатофакторне підвищення цін на горизонті”, – додав Льоушкін.

Підвищення акцизів на паливо в Україні – останні новини

З 1 січня в Україні очікується черговий етап підвищення акцизів на пальне, відповідно до закону, який президент Володимир Зеленський підписав ще у вересні 2024 року.

Документ передбачає, що до 2028 року ставки акцизного податку на пальне збільшуватимуться і становитимуть: бензин – 359 євро за 1000 л; дизельне паливо – 330 євро за 1000 л; скраплений газ – 70 євро за 1000 л.

Засновник логістичної групи компаній “Прайм”, експерт паливного ринку Дмитро Льоушкін розповідав в інтерв’ю УНІАН, що основний удар підвищення податків завдасть по АЗС, які слабо торгують у магазинах і не генерують додатковий прибуток, щоб включити його в новий податок.

Rate article