Фінансування частини шкіл в Україні припинять

Новини

Згідно з рішенням Кабміну, до розрахунку освітньої субвенції з 1 вересня 2025 року будуть включені лише ті школи, у яких навчається щонайменше 45 дітей. Про це інформує 24 Канал з посиланням на Міністерство освіти і науки України.

Які школи в Україні більше не фінансуватимуть

У МОН зазначили, що відповідні зміни мають стимулювати місцеві органи самоврядування забезпечувати якіснішу освіту учням громад, зокрема в більших школах, які зазвичай ліпше забезпечені вчителями та навчальним обладнанням.

У школах, у яких навчається менш як 45 учнів, класи можуть не утворювати, або в одному класі вчаться 5 – 6 учнів. Це призводить до того, що діти не отримують належного рівня взаємодії одне з одним, не навчаються одне в одного й не бачать прикладів для наслідування,
– кажуть у відомстві.

Окрім того, уточнюють у МОН, зазвичай такі школи не забезпечені вчителями повністю. Також часто вчителі не можуть набрати достатню кількість годин зі свого профільного предмета, щоб отримувати достатню зарплату. Тож у таких школах є практика викладання деяких предметів непрофільними учителями.

Незалежно від формату, навчання може бути цікавим та ефективним. Це щодня доводить перша дистанційна школа в Україні “Оптіма”, якій довіряють 13 000 родин. Отримайте демодоступ, аби і ваші діти випробували освіту майбутнього вже сьогодні.

Це все впливає на зниження якості освіти в селах, про що свідчать результати ЗНО (НМТ) та міжнародного дослідження PISA,
– зазначають у Міносвіти.

Ухвалене рішення не стосуватиметься початкових і спеціальних шкіл, де навчаються учні з особливими освітніми потребами.

Rate article