Запуск по Україні міжконтинентальної балістичної ракети може свідчити про прагнення Росії продемонструвати можливість ядерного удару. Такого висновку дійшли в Defence Express.

Новини

Про російську атаку міжконтинентальною ракетою по Дніпру вранці 21 листопада повідомили Повітряні сили ЗСУ.

Росія вдарила по Україні МБР / колаж УНІАН, скріншоти
Росія вдарила по Україні МБР / колаж УНІАН, скріншоти

Запустивши по Україні міжконтинентальну балістичну ракету (МБР), Росія провела демонстрацію можливості ядерного удару, такого висновку дійшли в Defence Express.

Акцентується, що російські міжконтинентальні балістичні ракети РС-26 “Рубеж”, “Тополь” або “Ярс” призначені для доставки зброї масового ураження. А з огляду на те, що МБР, якою РФ атакувала Україну, не завдала “істотних наслідків”, цей удар був саме демонстрацією, ідеться в публікації.

При цьому в Defence Express додали, що на тлі цього залишаються питання, зокрема про те, куди саме цілила Росія і яке оснащення було в ракеті:

“Поставити на умовний “Рубеж”, “Тополь” або “Ярс” конвенційну фугасну бойову частину в глибокій теорії можливо, але не має практичного сенсу через величезну вартість таких ракет. Особливо в умовах, коли більшість цілей в Україні в зоні досяжності російських ОТРК “Іскандер” та інших засобів ураження… Є питання щодо сенсу використання саме ракети середньої або взагалі міжконтинентальної дальності проти України навіть для нанесення ядерного удару”.

У виданні припустили, що запущена російська балістична ракета була оснащена імітаторами бойових блоків.

“Також під питанням, чи були попередження про пуск і його напрямок США, оскільки анонсування таких запусків є обов’язковою умовою для запобігання спрацьовування системи попередження про ракетний напад і запуску ракет у відповідь за сценарієм зустрічного ядерного удару”, – наголошується в публікації.

Удар Росії міжконтинентальною ракетою – відео

Нагадаємо, як повідомили Повітряні сили ЗСУ, вранці 21 листопада російські війська атакували місто Дніпро ракетами різних типів, зокрема міжконтитентальною балістичною ракетою.

Зазначалося, що в результаті протиповітряного бою вдалося знищити тільки шість крилатих ракет Х-101: “По інших ракетах – без істотних наслідків. Інформація про жертви та постраждалих на цей час не надходила”.

Rate article