Таке частування готують із різноманітних грибів – як зі свіжих, так і з сушених або заморожених.
Грибний суп – це дуже смачна перша страва. Вона зробить кожен день святом!
Грибний суп має багатогранний смак і насичений аромат. Він особливо смачний з білими грибами, але можна використовувати будь-які інші – печериці, боровики, підберезники, опеньки, гливи.
Влітку і восени таке частування готують зі свіжих грибів, а в холодну пору року – із маринованих, сушених та заморожених (страва виходить не менш смачною). Такий суп може бути пісним або м’ясним. У нього додають сир, вершки, перловку або вермішель.
Грибний суп
- Свіжі або заморожені гриби (будь-які) – 450-500 г
- Картопля – 600 г
- Морква – 150 г
- Цибуля – 150 г
- Лаврові листки – 2-3 шт.
- Сіль, перець – за смаком
Якщо гриби великі, їх треба порізати. У киплячу воду (3-3,5 л) додати гриби. Посолити та поперчити. Варити протягом 15-20 хвилин. Свіжі гриби треба варити довше.
Цибулю дрібно нарізати. Моркву натерти на дрібній тертці. Картоплю почистити та нарізати кубиками або брусочками. Додати картоплю в каструлю й варити протягом 7-10 хвилин. Потім додати цибулю та моркву. Варити до готовності картоплі.
В кінці приготування додати лавровий лист (через 15 хвилин його треба вийняти з супу). Якщо необхідно, досолити. Під час подачі посипати зеленню.
Суп із білих грибів з вершками
- Білі гриби свіжі – 2 кг
- Оливкова олія – 1 ст.л.
- Вершкове масло – 200 г
- Цибуля ріпчаста – 2 шт.
- Морква – 1 шт.
- Борошно – 0,25 ст.
- Вино біле сухе – 1 ст.
- Вершки жирні – 1 ст.
- Кухонна сіль – за смаком
- Перець чорний мелений – за смаком
- Зелена цибуля – 1 г
- Петрушка – пучок
- Кмин – за смаком
Свіжі гриби помити, почистити та порізати. Тим часом нагріти велику сковорідку на середньому вогні.
Для приготування засмажки змішати оливкову та 1 ст. л вершкового масла. Дрібно порізати цибулю та моркву і покласти в посудину. Додати гриби, кмин, сіль і перець й обсмажувати 15 хвилин, поки овочі та гриби не стануть м’якими.
Додати 6 ст. холодної води, довести до кипіння й потім, зменшивши вогонь, варити 30 хвилин. Має вийти близько 4,5 стакани бульйону. Перелити бульйон у миску.
У сковороду покласти решту вершкове масло. Порізати зелену цибулю й обсмажувати близько 10 хвилин до золотистого кольору. Додати борошно і смажити, помішуючи, протягом 1 хвилини. Влити вино й ретельно розмішувати 1 хвилину. Влити грибний бульйон, посолити й поперчити, можна додати ще кмину за смаком.
Бульйон потрібно довести до кипіння, зменшити вогонь і варити 15 хвилин. У кінці додати вершки та дрібно нарізану петрушку. Подавати суп на стіл слід гарячим.
Суп із печериць з плавленим сиром
- Печериці – 500 г
- Цибуля – 1 шт.
- Плавлений сир – 150-200 г
- Зелень – 2 ст.л.
- Оливкова олія – 1 ст.л.
- Сіль – за смаком
Нарізати й потім підсмажити печериці разом із цибулею в оливковій олії.
2-2,5 літри води закип’ятити, потім розчинити у ній плавлений сир, посолити. Дати покипіти дві хвилини й покласти гриби з цибулею.
Подавати грибний суп з сиром разом із рубаною зеленню.
Сирний крем-суп з печерицями
- Сир вершковий – 120 г
- Печериці – 300 г
- Вершки 20% – 100 мл
- Картопля – 3-4 шт.
- Цибуля ріпчаста – 1 шт.
- Морква – 1 шт.
- Олія – 2 ст. л.
- Сіль – за смаком
- Часник сушений мелений – 0,5 ч. л.
- Перець чорний мелений – за смаком
- Зелень свіжа (для подачі, за бажанням) – за смаком
- Вода – 1,5 л
Картоплю, цибулю та моркву почистити. Картоплю нарізати середніми шматочками, а моркву – довільними шматочками або натерти на крупній тертці.
Цибулю нарізати невеликими шматочками. Печериці нарізати середніми шматочками.
У сковороді розігріти олію, викласти нарізані овочі й смажити 10 хвилин, періодично помішуючи. Перекласти овочі в каструлю, влити 1,5 л теплої води та варити на помірному вогні 25-30 хвилин.
Потім додати в каструлю вершковий сир. Влити вершки, додати сіль, чорний мелений перець та сушений часник. Перемішати й варити суп ще 7-8 хвилин.
Збити суп за допомогою блендера. Скуштувати суп, відрегулювати смак і подавати до столу. Для цього розлити сирний крем-суп з грибами по тарілках, за бажання прикрасити свіжою зеленню. Подавати суп до столу можна з сухариками й окремо підсмаженими грибами.