Українські далекобійні безпілотники є ефективним та точним озброєнням. Також їх перевагою є низька вартість порівняно з ракетами.
Він зазначив, що Україна “з великим успіхом” використовує свої далекобійні безпілотники для завдання ударів. Зокрема, українські захисники нещодавно змогли атакувати склади з боєприпасами стратегічного рівня, “що вплинуло на поле бою”.
Остін звернув увагу на те, що Україна може сама виробляти такі безпілотники, а також швидко розширити виробництво.
“Дрони довели свою ефективність і точність. Якщо врахувати той факт, що одна ракета з точним наведенням коштує в деяких випадках близько мільйона доларів, а ці безпілотники вони можуть виробляти у величезних кількостях за меншу вартість. Тож якщо подивитися на баланс та ефект, який створюється на полі бою, я думаю, що це чудовий потенціал”, – уточнив міністр.
Остін також підкреслив, що як Україна буде використовувати такий потенціал, – вирішувати лише їй.
Заборона на удари в глиб Росії
Нагадаємо, США, Британія та Франція надають Україні далекобійні ракети, які можуть вражати цілі на відстані кількох сотень кілометрів.
Але українські захисники обмежені у використанні такого озброєння – вони не можуть застосовувати його для ударів углиб Росії. Зняття таких обмежень Київ активно обговорює з Лондоном, Парижем та Вашингтоном.
Нещодавно президент України Володимир Зеленський представив план перемоги, який, зокрема, передбачає дозвіл на удари вглиб Росії західною зброєю. Але поки що обмеження союзники не знімали.