“Мобілізація йде за планом”: Зеленський прокоментував ідею відбирати людей через лотерею

Новини

Президент Володимир Зеленський виступив проти ідеї запровадити лотерею для відбору людей для мобілізації, як це колись практикувалося у США. Глава держави вважає, що це буде не справедливо стосовно бійців, які вже перебувають на фронті, і загалом не є етичним.

В інтерв’ю колумністці видання The Philadelphia Inquirer Труді Рубін Зеленський нагадав, що Україна бореться за виживання. Там, де стоїть “вижити” та “лотерея” – немає знака “рівно”, наголосив президент.  obozrevatel.com

Інтерв'ю Володимира Зеленського Труді Рубін, колумністці The Philadelphia Inquirer 30.06.2024

“Я вважаю, що це не дуже етично по відношенню до тих, хто на фронті вже і не дуже справедливо, якщо чесно, для всіх. Ця лотерейна історія була в США, але це була війна не на вашій території і не за існування США. Це не екзистенційний виклик, це інші речі”, – заявив глава держави.

Щодо темпів мобілізації в Україні зараз, то він сказав, що план щодо необхідної кількості мобілізованих формує керівництво ЗСУ, і сьогодні вона йде за цим планом.

“Ми можемо давати зброю, одяг, сучасні технології, я маю знаходити гроші на це виробництво, заохочувати партнерів на це. Але тактичні дії, скільки потрібно на фронті людей – потрібно, щоб формулювало завжди військове керівництво”, –додав він.

Зазначимо, що ідея за допомогою жеребкування набирати людей до армії виникла у США майже 200 років тому. Першу лотерею для набору призовників було проведено в 1863 році на початку Громадянської війни.

Саму процедуру кілька разів змінювали. Спочатку лотерею проводили так: кожен військовозобов’язаний мав зареєструватися у списку у своєму окрузі та отримати порядковий номер. Усього було 10500 номерів (на одному номері було зареєстровано багато людей із різних округів). Процедура жеребкування проходила у приміщенні військового департаменту у Вашингтоні.

Секретар витягував зі скляного акваріума перемішані кульки з номерами та оголошував їх. Військовообов’язковий, який мав цей порядковий номер, підлягав призову на службу. Якщо його номер не називали, він залишався цивільним до наступної лотереї.

Під час війни у В’єтнамі так звані лотереї “удосконалили” – у кульках вказували не номер військовозобов’язаного, а дату народження. 366 кульок один за одним витягували, доки всі дні року не отримають свою черговість призову.

Тобто першими відправляли на війну чоловіків 19-26 років, які народилися 14 вересня. Цей день першим був витягнутий з барабана під час лотереї 1 грудня 1969 року. Її транслювали на телебаченні та радіо.

Наступними йти служити мали чоловіки, народжені 24 квітня, потім – 30 грудня, за ними – 14 лютого тощо.

Rate article