Кавуни виростуть великі та солодкі. Секрети херсонських агрономів

Новини

Селекціонери створюють дивовижні сорти, здатні рости там, де, начеб то, це неможливо. Наприклад, можуть виростити кавун в Сибіру без парника. Однак, все ж таки потрібно дотримуватись деяких особливостей, бо в північних регіонах цій величезній ягоді досі некомфортно — мало сонця, похолодання та короткий термін вегетації.

Правильна посадка.

Найбільша проблема північних країн – низька температура ґрунту. Навіть якщо температура повітря в травні та на початку червня досить висока, ґрунт холодний. Усунути цю проблему можна правильною посадкою. Відмінною грілкою стане зелена трава. Якщо викопати посадкову яму глибше на 10 см, покласти на її дно 5-7 см зеленої трави або бур’янів з городу, зверху присипати шаром землі 3-5 см, то ця зелена подушка зігріватиме землю в районі коренів. Також, при горінні зелена трава виділяє азот, який потрібен кавуну для нарощування зеленої маси. При такій посадці азотні підживлення після висадження слід виключити або зменшити.

Ще не можна садити кавун у важкий ґрунт. Якщо на ділянці щільний чорнозем або глина, доведеться викопувати яму приблизно 50х50 см, засипати в неї суміш компосту з піском та посадити саджанець. Кавуни не ростуть на важких ґрунтах із поганим доступом кисню до коріння.

Підживлення калієм.

Врожайність та смак плодів безпосередньо залежить від того, чи достатньо рослині калію. Підживлення калієм слід проводити регулярно, починаючи з другого тижня після висадки розсади у відкритий ґрунт. Підживлювати бажано кожні 10-15 днів. Для цієї мети підходить будь-яке мінеральне добриво, але краще кавун, як й всі баштанні, відгукується на органіку. Відмінним натуральним добривом стане деревний попіл, 1 склянку якого потрібно замочити на ніч у відрі води об’ємом 10 літрів. Вранці злити відстояну жовту воду й підгодувати кавун. На одну рослину достатньо 1 літра настою, якщо добриво додавати регулярно.

Правильно організувати полив.

Поливати кавуни потрібно 2 рази на тиждень, виливаючи під рослину 2-3 відра води. Особливо важливо забезпечити регулярні рясні поливи в період наливу плодів, інакше вони будуть дрібними та несмачними.

Коли кавуни перестають рости, поливи слід припинити повністю. Коли плід виріс, він вже набрав достатньо води. Тепер настав час накопичення сухої речовини. Від його кількості залежить насиченість смаку. Якщо в цей період поливати рослину, то кавун буде рідким й несмачним.

Rate article