У весняний період дачники білять дерева. Дехто вважає цю процедуру марною, а хтось переконаний, що це захищає дерева від шкідливих комах, перепадів температури та сонячних опіків. Починати білити дерева можна з перших днів березня, щойно зійде сніг.
Вапно.
Найпопулярніший спосіб побілки гашеним вапном. Це захистить дерева від температурних коливань, мікробів та сонячних опіків. Однак, дощ швидко змиває цю основу. А молодим деревам така побілка може завдати шкоди. Щоб приготувати побілку з вапном, потрібно змішати 3 кг вапна та 10 літрів води до однорідної консистенції. Щоб запобігти появі грибка, змішайте 300 грамів купоросу, 10 літрів гарячої води та 2,5 кг гашеного вапна.
Клей.
Побілка буде краще триматися, якщо додати казеїнового клею. Для цього слід змішати 1,5 кг вапна та 5 літрів води, додати 50 грамів клею й перемішати до однорідної консистенції.
Крейда.
Крейдова побілка не завдає шкоди молодим деревцям та захистить їх від сонячних опіків. Змішайте 10 літрів води з 3 кг крейди. Крейду потрібно просіяти крізь дрібне сито та розмішати у воді до утворення рідкої маси, схожої на сметану. Така побілка змиється від дощу, якщо не додати в неї 100 грамів клею.
Біла глина.
Це вологостійкий засіб, який захистить дерева від опадів та заморозків. Якщо додати до побілки глину, маса стане тягучою та в’язкою. Глину додають до побілки з крейди. Для цього потрібно змішати 2,5 кг крейди, 400 грамів порошкової глини та 8 літрів води.
Гній.
При додаванні гною в побілку, можна захистити дерева від різних захворювань. Це добре підійде для пошкоджених дерев. Змішайте 2,5 кг гашеного вапна, 1 кг глини, 300 грамів мідного купоросу, 2 кг гною та 8 літрів води.
Акрилова фарба.
Найсучасніший метод побілки, в яку нічого не додають. Потрібно лише нанести фарбу на стовбури дерев. Вона буде добре триматися та не змиється дощем. Надає захист від сонячних опіків та містить в своєму складі багато поживних речовин.