Орбан створив в Угорщині нову репресивну агенцію, яка активно копіює путінські методи залякування політиків, журналістів та активістів з метою розірвати фінансування зі США.
Прем’єр-міністр Угорщини Віктор Орбан дедалі активніше копіює репресивну машину Путіна. Орбан використовує нещодавно створене відомство для придушення інакодумства у величезних масштабах, які, на думку критиків, навіяні досвідом путінської Росії. Про це пише The Financial Times.
Так зване “Управління захисту суверенітету” розпочало свою роботу минулого місяця нібито для запобігання іноземному фінансуванню політичних кампаній. Але критики попереджають, що його повноваження настільки слабо визначені, що можуть бути спрямовані проти будь-яких громадських діячів, чи то політики, групи захисту цивільних прав чи журналісти, що повторює ранні етапи російських репресій до початку повномасштабного нападу на Україну.
Мета Орбана, за їхніми словами, розірвати зв’язки з фондами та донорами за кордоном, зокрема у США, у рамках операцій, у яких задіяні угорські секретні служби та пропагандистські кампанії.
“Пропагандистське посилання таке: якщо ви використовуєте іноземні кошти, влада вас перевірятиме”, — каже співголова угорського Гельсінського комітету Марта Пардаві.
США та ЄС вже багато років закликають Орбана припинити натхненні Росією кампанії із залякування та зміцнення машини політичної пропаганди, яка змушує незалежні ЗМІ, правозахисні групи та університети або закриватися, або переїжджати за кордон. Але нове агентство є зовсім інший рівень впливу.

Управлінню захисту суверенітету дозволено вдаватися до допомоги державних спецслужб. Воно може використовувати державні масиви приватної інформації проти будь-якої людини. Управління саме встановлює власний бюджет. За його роботою немає судового нагляду, як і засобів правового захисту.
“Це абсолютно авторитарний метод. Він бере приклад інформаційного тиску з російського та білоруського сценаріїв і використовує його набагато ефективніше, ніж це міг би зробити навіть Путін”, — сказав експерт із Росії у Німецькій раді з міжнародних відносин Андраш Рач.