14 вересня — Воздвиження Хреста Господнього. Головні традuції, та заборони яких слід дотримуватися

Різне

14 вересня, православний світ відзначає день Воздвиження Хреста Господнього.

Одного разу, імператриця Олена, матір Костянтина Великого, недалеко від Голгофи знайшла хрест, на якому стратили Ісуса Христа.

Почалося все з наказу Костянтина Великого про будівництво храмів в Палестині. Саме там колись народився, жив та був страчений Ісус.

Також, Костянтин наказав віднайти цей хрест. Цю відповідальність взяла на себе його матір. Вона одразу вирушила в Єрусалим. Шукала вдень та вночі, не падаючи духом. Хрест сховали під землю вороги Ісуса. Добрі люди розказали Олені, що можна звернутися до Єврея Юди, який знає місцезнаходження святині. Це допомогло її відшукати Хрест, який знаходився в печері, на якій була церква. Імператриця наказала зруйнувати його, щоб відкрити вхід в печеру.

Олена одразу побачила 3 хрести, на яких було написано «Ісус Назорей». Вона сподівалася, що Всевишній вкаже їй на справжній хрест. За порадою єпископів, потрібно було кожен піднести до хворої людини. Третій з них зцілив його, а в той час поряд проходили похорони й було прийнято рішення піднести хрести до померлого по черзі. Той самий воскресив людину й в той момент відпали всі сумніви й оточуючі почали голосно кричать «Господи, помилуй!». На цей галас з печери вийшли християни, яких було дуже багато. Кожен хотів доторкнутися святині, але це було неможливо через великий натовп. Тому, хрест підняли в гору, щоб всім було його видно.

Після повернення додому, Олена показала синові лише половину хреста. Другу половину вона залишила в Єрусалимі. Свою половину Костянтин та мати залишили в новозбудованому храмі, який возвели на честь Воскресіння Христового. На сьогоднішній день святиня зберігається в тому самому храмі.

Традиції в цей день.

Християни на свято йдуть в церкву та читають молитви перед хрестом. За день до свята потрібно дотримуватися посту, не вживаючи в їжу м’яса. В оселі виготовляли хрест та вішали його на дверях, щоб захиститися від пристріту й негараздів. Фермери завершували польові роботи.

За повір’ям, якщо загадати бажання, коли побачите зграю птахів, воно обов’язково здійсниться.

Якщо піти гуляти вночі в ліс, то заблукаєте.

Народні прикмети в цей день.

Дме північний вітер — літо буде теплим.

Дме західний вітер — до поганої погоди.

Журавлі летять високо та курличуть, чекайте теплої осені.

Rate article