4 червня 2023 року православні віруючі відзначатимуть велике двонадесяте свято Трійці, або, як її називають у народі, П’ятидесятниці. Це особлива подія для православної церкви, наповнена радістю та щастям.
Через 10 днів після Вознесіння Господнього і через 50 днів після святкування Великодня апостоли разом із Богоматір’ю молилися у Сіонській світлиці. Раптом їх осяяло яскраве світло, навколо з’явилися язики полум’я, але вони не обпалювали. Всі учні Ісуса Христа у світлі неймовірно яскравих кращих здобули сили зцілення, могли говорити на всіх світових мовах і творити дива.
Саме в цей момент на землю і зійшов Святий дух, що символізує триєдність сили Небесної. Цей день є особливо важливим для всіх віруючих людей, які шанують Вищі сили.
Особливо потужною в ці дні є молитва, звернена до Отця, Сина та Святого Духа. Молитов для цього свята безліч і всі їх можна читати протягом святкового дня, відвідуючи храм або церкву, ставлячи і запалюючи свічки, беручи участь в урочистих службах…
Слов’яни відзначають Трійцю з часів Хрещення Русі. Ранок свята починається з ранкової служби у церкві, яка складається з Божественної літургії та Великої вечірні. У цей день священнослужителі вдягнені в зелене та білосніжне вбрання, а іконостаси прикрашені білосніжними квітами та гілками берези.
Двері храмів відчинені для всіх людей. Святі стіни прикрашають свіжоскошеною травою та гілками молодої берези, яка вважається символом свята за свою чистоту, красу та ніжність. Люди також прикрашають свої будинки зеленню, щоб у їхньому житлі панував мир, спокій та благодать.
Людям важливо в цей день робити якнайбільше добрих вчинків, говорити якнайбільше добрих слів, у жодному разі не впадати в тугу і зневіру та сумувати. Трійця – світле свято, призначене для радості та молитов, які мають виходити із серця і проходити через душу, повну чистоти, любові та щирості.
П’ять найпотужніших молитов на Трійцю 12 червня 2022 року
Молитва перша на День Святої Трійці
В ім’я Отця-Бога, Сина і Духа Святого молимо про всепрощення і помилування в день світлий і святковий. Тричі єдиний Отець наш Небесний, підносимо слова радості в цей святковий день, знаходимося в домі твоєму і вклоняємося образам в надії на повчання і позбавлення від хвороб і гріхів, наші душі обтяжливих.
Проголошуємо віру істинну та передаємо з вуст в уста слова подяки за життя наші в добро і милості Твоєї. Молимося за кожного на землі живе, під твоїм поглядом живе. Благослови, Господи, на життя праведне в милості і благості. Дай нам, Боже, прожити її в шануванні Тебе та у вихованні дітей за заповітами твоїм незаперечним і єдино праведним. Амінь.
Молитва друга у День Святої Трійці
Благословенний Ти, Господи, Владико Вседержителю!
Ти просвітив день сонячним світлом і ніч осяяв зорями вогняними; сподобив нас день цей прожити і наблизитись до початку ночі.
Вислухай молитви наші й усіх людей Твоїх і, простивши всім нам вільні й невільні гріхи, прийми вечірні молитви наші і подай людям Твоїм безліч милості і щедрот Твоїх. Захисти нас святими Твоїми ангелами, озброй нас зброєю правди Твоєї, охорони нас істиною Твоєю, збережи нас силою Твоєю, убезпеч нас від усякого лиха й усякого підступу ворожого.
Даруй нам, щоб вечір цей з наступною ніччю був досконалим, святим, спокійним, безгрішним, безспокусливим, неоманливим і так повсякдень життя нашого, молитвами Пресвятої Богородиці і всіх святих, які Тобі одвіку догодили.
Молитва про зходження Святого Духа
Коли Ти, Христе Спасителю, вознісся на небо, Ти обіцяв Своїм Апостолам й Ученикам зіслати з неба Утішителя Святого Духа, що мав їх навчити всякої правди. Ти сповнив, Христе, ту обітницю. Ти зіслав з неба Святого Духа на св. Своїх Учеників й Апостолів і ми в торжественний день Сошествія Святого Духа обходимо ту світлу й велику пам’ятку цієї великої і святочної хвилини. Вона для нас не чужа й не далека, бо кожний з нас стається також учасником цього небесного Дару.
Ми принимаємо Твого Святого Духа у св. Тайні Миропомазання, ми принимаємо Його в кожному побільшенні освячуючої благодати. Тоді Ти зіслав Свого Святого Духа видимим способом, у виді огнених язиків, але невидимим способом зсилаєш Його на нас усіх при кожному доброму ділі, при кожній молитві, а передовсім тоді, коли з освячуючою благодаттю, з любов ‘ ю дітей звертаємося до Отця Небесного й Дух Твій Святий проливається в наші серця любов’ю до Бога й любов’ю до ближніх. Через те наші тіла й наші душі є храмом Святого Твого Духа.
Не відкинь мене від лиця Твого й Духа Твого Святого не відійми від мене. Віддай мені радість спасення Свого й Духом владичним утверди мене” (Пс. 50) З тим самим проханням звертаємося й до Святого Духа кожної днини в році, а особлившим способом в Його великий і світлий празник. Того Небесного Царя, Утішителя, Духа Правди взиваємо щодня: прийди і вселися в нас й очисти нас від усякої скверни і спаси, Святий Душе, наші душі, відкуплені Христовою кров’ю. Амінь.
Молитва Пресвятому Духу перша
«Дух Святий, світлом Своїм всі шляхи освітлює та в будь-якій біді надає допомогу! Нехай мине мене, смиренно просячу рабу Божу (ім’я), Твоє повчання і благословення, Твоя підмога і милість велика. Молю про прощення гріхів моїх та про очищення душі моєї від усякого зла і лукавства. Дякую Тобі за збереження Твоє і прославляю Тебе повсякчас і навіки віків. Не відвернеться мій погляд від діянь Твоїх, не втомляться уста мої молитви подяки Тобі підносити. Біля Тебе хочу бути й Слово Твоє нести повсякчас. Дозволь злиденні моїй зникнути та потрібне мені (бажання) з волі Твоєї сповнитися. В ім’я Отця, і Сина, і Святого Духа. Амінь.»
Молитва Пресвятого Духа друга
«Царю Небесний, Утішителю, Душі істини, Що скрізь цей і вся виконуй, Скарб благих і життя Подателю, прийди і всілися в нас, і очисти нас від всякої скверни, і спаси, Блаж, душі наша.»