Хто може посвідчити заповіт і як його написати,пише тсн
Заповіт в Україні звичайно посвідчує державний або приватний нотаріус. Проте законодавством передбачений вичерпний перелік інших посадових осіб, які можуть виконати таку функцію (ст. 40 ЗУ «Про нотаріат»).
Як скласти заповіт
- Заповіт складається у письмовій формі.Також заповідач може усно озвучити останню волю, заповіт може бути записаним або надрукованим зі слів заповідача.
- Спадкодавець повинен бути з повною цивільною дієздатністю. Повна цивільна дієздатність настає з повноліття, з 18 років. Повна дієздатність може надаватись в окремих випадках і раніше, наприклад, шлюб до 18 років за дозволом органів опіки та піклування. Водночас вона може бути обмежена судом, наприклад, через психічні розлади.
- Заповідач повинен зазначити місце і час складання заповіту, свою дату та місце народження, а також власноруч підписати заповіт.
- Заповіт повинний бути складеним та посвідченим у 2 примірниках: один – для заповідача, другий – для держави.
- Посвідчення заповіту може відбутися лише у присутності свідків.
- Заповіт потрібно передати до державного нотаріального архіву за постійним місцем проживання заповідача у той же день.
- Посадові та службові особи при посвідченні заповітів зобов`язані зберігати нотаріальну таємницю та не розголошувати відомості, що стали відомі під час їх посвідчення.
Хто, крім нотаріуса може посвідчити заповіт
- Головний лікар, його заступник з медичної частини або черговий лікар цієї лікарні, госпіталю, іншого стаціонарного закладу охорони здоров`я, а також начальник госпіталю, директор або головний лікар будинку для осіб похилого віку та людей з інвалідністю.
- Капітан морського або річкового судна.
- Начальник пошукової або іншої експедиції.
- Командир (начальник) військової частини, з`єднання, установи, військово-навчального закладу, де немає нотаріуса чи органу, що вчиняє нотаріальні дії.
- Начальник установи виконання покарань.
- Уповноважені посадові особи органів місцевого самоврядування.