Інформація про «погане життя в Україні» — найпопулярніша для багатьох мешканців окупованих територій Донецької та Луганської областей.
У проросійському сегменті соцмереж можна часто почути, як люди порівнюють своє життя в псевдореспублікі з життям на неокупованій території України.
Незважаючи на занепад в економіці, дорожнечу, дефіцит продуктів, комендантську годину та постійні погрози отримати кулю під час «розбирання» бойовиків.
А все вийшло так тому, що схильність жителів псевдореспублік ідеалізувати своє життя можна пояснити їх наполегливим небажанням визнавати, що, кричавши у 2014-му році за «російську весну», вони не отримали очікуваного раю на землі.
А отримали таке життя, в якому люди готові на передноворічному ярмарку годинами стояти на моторошному холоді у величезній черзі за яйцями, що продавалися лише на три карбованці за десяток дешевше, ніж у магазинах.
Багатьох людей, які живуть у таких умовах, дратує позитивна інформація про життя «на великій землі».
Зрозуміло, сприйняття налаштовується таким чином, що під час розмов із знайомими та родичами-переселенцями вся позитивна інформація, що надходить від них, це – «вас змусили так говорити, ви боїтеся сказати, що насправді все погано».
Але реальність така, що десятки тисяч жителів «процвітаючих» окупованих територій їздять у «неокуповану» частину України, що загинається, за пенсіями, допомогами, а також за продуктами харчування.
Вже навіть утомився від того, що всьому доброму з життя мирної частини України в ОРДЛО не вірять, більше того, починають розповідати, як воно у Києві, Львові, Харкові, Одесі (при чому розповідають ті, хто туди не їздив не лише у воєнний час). , але й у довоєнне ніколи там не був).
Незрівнянне ОРДЛО! Чому ж, скажіть мені, чому на КПВВ кілометрові черги, люди помирають у чергах, щоб проїхати до «загнивальної» України, де все дорого, чому люди тягнуть в ОРДЛО «кравчучки» з товарами першої необхідності та продуктами? Чому?