Російські загарбники уже застосовують на фронті керовані авіабомби масою 1500 кг. Проте найбільша небезпека від їхнього застосування для прифронтових регіонів, адже такі бомби після запуску здатні летіти максимум на 70-80 км. Про це розповів військовий експерт, полковник запасу Олег Жданов в інтерв’ю “Главреду”, передають Патріоти України.
Він нагадав, що, за словами пресофіцера Повітряних сил Юрія Ігната, російські загарбники щодня застосовують до 20 таких авіабомб.
“Єдине, що якщо раніше росіяни застосовували авіаційні бомби ФАБ-250 і ФАБ-500, то сьогодні вони вже зробили комплект для ФАБ-1500. Але потрібно пам’ятати характеристики цих бомб. Справа в тому, що вони летять максимум на 70-80 км, не більше. Тому під ударом опиниться знову-таки прифронтова смуга, міста в 40-50 км від лінії фронту. Це зона ураження цих керованих авіабомб”, – зазначив Жданов.
Він наголосив, що для України застосування російськими окупантами таких авіабомб зараз є проблемою. При цьому Жданов провів аналогію з дронами-камікадзе “Шахед” і нагадав, що ті теж були проблемою, поки їх не навчилися ефективно збивати.
“Те саме зараз буде і тут. Поки ми не знайдемо способи і засоби боротьби з цими бомбами, вони будуть становити для нас загрозу”, – сказав військовий експерт.
Для того, щоб ефективно боротися з ударами такими авіабомбами, Україні потрібні радіолокаційні станції. Це допоможе швидко їх виявляти і знищувати.
“Справа в тому, що цю бомбу може засікати тільки радіолокаційна станція, тому потрібно або ганятися за нею на літаку, як ми ганяємося за “шахедами”, або потрібна радіолокаційна станція (не теплова, не візуальна, а саме радіолокаційна), щоб вона могла їх засікти, тобто бачити малорозмірні цілі. З цим би, наприклад, упоралися установки Gepard, але у нас їх дуже мало, треба фронт захищати”, – наголосив Жданов.
РФ має великий запас авіабомб
Країна-агресорка Росія має великий запас таких авіабомб, адже їй дісталися повні склади з ними від СРСР.”Особливість РФ у тому, що їй дісталися склади Радянського Союзу, який збирався воювати з усім світом. Тому в радянські часи хліба менше випускали, але бомби і ракети клепалися та відправлялися на зберігання – для майбутньої війни. Все це дісталося Росії”, – пояснив Жданов.
Зараз важко оцінити, у якому стані перебувають ті авіабомби, проте, перебираючи склади, можна набрати необхідну кількість. У той же час в РФ будуть проблеми з їхнім використанням, адже на бомбу потрібно одягнути крила, а їх немає. Крила до авіабомб повинна виготовити сучасна промисловість. Тому такі бомби будуть використовувати у міру виготовлення російською промисловістю крил до них, каже Жданов.