У Раді найближчими тижнями розглянуть проєкт постанови, який тимчасово блокує повернення виплат військовим у тилу в розмірі 30 тис. грн. При цьому доплати все ще можуть повернути.
Наразі є кілька можливих джерел фінансування, передають Патріоти України.
Про це розповів у коментарі OBOZREVATEL народний депутат, заступник голови податкового комітету ВР Ярослав Железняк. “Судячи по графіку парламенту, (розглянуть постанову. – Ред.) у найближчі тижні, якщо не будуть внесені відповідні зміни в графік, що достатньо складно”, – сказав він.
Чи повернуть виплати та звідки братимуть кошти для виплат?
Що стосується самого законопроєкта щодо повернення виплат військовим, є проблема із наявністю ресурсу, пояснює депутат. Для доплат потрібно 150 млрд грн щомісяця, але без внесень змін у бюджет це зробити буде вкрай важко.
“І я сумніваюсь, що уряд на це піде, враховуючи, що попереднім рішенням було взагалі скасувати ці виплати. До того ж, давайте говорити відверто, комунікаційна частина постраждала, що вилилось у 277 голосів у парламенті. Що стосується того, чи будуть взагалі вноситися зміни чи ні, тут перше й головне питання до коаліції. Я уважно дивився, хто голосував у складі “Слуги народу”, без них це рішення не пройшло, вони дали тотальну більшість”, – розповідає Железняк.
Щодо ресурсів для фінансування виплат, зазначає нардеп, найгірший вартіант – надрукувати гроші. За його словами, це знову призведе до зростання інфляції в Україні. Інший варіант – шукати додаткові ресурси.
“Перше та найбільше – митниця. Ми на ній втратили по оцінках комітету і нашої тимчасової слідчої комісії приблизно 120 млрд і, відповідно, це одна з найбільших втрат до бюджету. Друга частина – пришвидшити продаж конфіскованих російських активів. До бюджетного кодексу нещодавно була прийнята моя правка, що з тих активів можна відправити гроші на військові видатки”, – додає депутат.
Як він підкреслює, з продажу конфіскованих активів потрібні 150 млрд грн не назбираються, але кілька мільярдів точно буде виручено. Третій варіант – боротьба з нелегалкою.
“17 млрд – тютюн, декілька мільярдів – алкоголь, аграрний бізнес теж, ми там знайшли додатковий ресурс у 12 млрд. Експорт “чорного” зерна – від 5 мільярдів та більше. Чи реально знайти додаткові гроші? Так, але для цього треба нестримна політична воля в боротьбі в тих сферах, в яких м’яко говорячи не дуже спостерігається політична воля, а головне – спроможність органів, які за це відповідають”, – сказав Железняк.
Підсумовуючи нардеп сказав, що ця сума під’ємна, але план можна реалізувати в разі нестримного бажання влади й правильного пояснення міжнародним партнерам, що цей крок робиться за те, що почали боротися з корупцією.
“Я думаю, що ця сума під’ємна. Треба подивитися, що в нас на закупівлях в енергетичних підприємствах, там теж втрати колосальні. При правильному підході можна познаходити кошти”, – зазначив парламентар.