“Це найбільша небезпека найближчого часу”: експерт про нову ракетну загрозу

Новини

Окупанти могли використати наявний запас іранських дронів, тому скоротились інтервали між ракетними обстрілами.

Росія поки не має можливості здійснити масовані атаки дронами-камікадзе, але, за прогнозом експерта, очікує можливості вдарити по Україні іранськими балістичними ракетами з потужною бойовою частиною.

Про це в коментарі для ТСН.ua повідомив військово-політичний оглядач групи «Інформаційний спротив» Олександр Коваленко.

“Зараз між масованими обстрілами в середньому є інтервал в два-три тижні. Це саме той час, який потрібен для накопичення боєкомплекту, для того, щоб привезти його зі складів, центрів зберігання, які розміщені по всій Росії, а потім сконцентрувати на аеродромах або в портах, – каже Олександр Коваленко. – Хоча зараз ми бачимо, що «Калібрів» вони використовують небагато. Більше – ракет авіаційного базування. Це ракети Х-101, Х-555. Ці ракети вони можуть виробляти, в них є виробництво, але воно дуже повільне. Воно залежить від контрабанди іноземних запчастин. Коли, навіть, є все обладнання, мікросхеми, виробництво все одно не масштабне – 2-3 ракети на тиждень”.

На запитання про те, чому зараз саме такі інтервали, експерт відповідає так: “Така ж сама ситуація була і 10 жовтня. Вони завдають масований удар, а потім, 11 жовтня та 12 жовтня були значно менші удари. Тобто було дорозвідування. Вони з’ясовували, що було уражено, що – ні. А між масованими ударами середній інтервал 2-3 тижні. Після ударів вони збирають інформацію, в тому числі – від інформаторів з території України про те, що та де зруйновано. Так вони продовжують, поки в них є боєкомплект. Але боєкомплекту на наступні дні значно менше, ніж в день масованого обстрілу”.

Олександр Коваленко відзначає, що останнім часом атак дронів не так багато, як в недалекому минулому.

“Дрони відволікають на себе увагу ППО, остання використовує боєкомплект, на перезаряджання потрібен час.  Цього разу (коли по Україні було випущено близько 100 ракет – Ред.) атаку дронами вони не зробили, тому що ресурс у них обмежений. Вони їх використовують в тих ситуаціях, коли з тих чи інших причин не можуть використати ракети. Рой дронів вони вже не в змозі запустити. Також підтверджує цей факт, що в Ірану виробництво безпілотників “Shahed” не масштабне. Це не тисячі апаратів. Щодо спроможності Ірану виробляти їх – це близько 50 апаратів в місяць. Іран залежить від контрабандних поставок запчастин”.

На думку Коваленка, найбільша небезпека найближчого часу в тому, що Росія може отримати іранські балістичні ракети і використати іх масовано по території України. “Їх не буде дуже багато, не тисячі, але в них досить потужні бойові частини. Для будь-якого ППО балістична ракета – це дуже важка мішень. Своїх ракет в Росії вже набагато менше, ніж на початку війни. Але вони в них є і вони можуть їх виробляти в невеликій кількості”.

Ракетні атаки та удари дронами 10 та 17 жовтня: що відомо    

У понеділок, 10 жовтня, Російська Федерація завдала масованих ракетних ударів по території України. Сталося влучання по об’єктах критичної інфраструктури у 12 областях та м. Києві, де виникло понад 30 пожеж.

Було частково порушено електропостачання у 15 областях: Львівська, Івано-Франківська, Чернівецька, Хмельницька, Житомирська, Вінницька, Київська, Кіровоградська, Миколаївська, Дніпропетровська, Запорізька, Полтавська, Харківська, Сумська, Тернопільська та у м. Київ.

Внаслідок ворожих атак загинуло 11 осіб, травмовано – 89. Усього пошкоджено 117 об’єктів, з них – 35 житлових будинків.

Жителі столиці 17 жовтня прокинулися від вибухів, які пролунали в центрі міста після оголошення повітряної тривоги. Пізніше мер столиці Віталій Кличко повідомив про атаку Шевченківського району ворожими дронами-камікадзе, внаслідок чого стався вибух в житловому будинку. Як наслідок, за попередніми даними, під завалами столичного будинку загинуло четверо людей, серед яких молоде подружжя, яке чекало на народження дитини. За даними ДСНС, 19 людей вдалося врятувати.

Загалом по Україні за ранок Повітряні сили знищили 37 із 43 дронів, випущених Росією. Усі безпілотники летіли з півдня. Такі уточнені дані в ефірі телемарафону оприлюднив речник командування Повітряних сил ЗСУ Юрій Ігнат.

Окрім дронів, після 13-ї години дня Росія атакувала ракетами територію України. Проте, усі ракети, які летіли на Київ, збили, повідомив радник Офісу президента Олексій Арестович.

Rate article