7 головних правила догляду за петуніями. Пишно квітнуть ціле літо

Новини

Щоб петунія пишно цвіла, слід забезпечити їй правильний догляд. Зробити це нескладно. Для цього дотримуйтесь правил та порад.

Сорт.

Є сорти, яким навіть підживлення не допоможе утворити пишне цвітіння. Тому, слід звертати увагу на компактний сорт або той, що нарощує довгі батоги.

Субстрат.

Обирайте правильний ґрунт. Звичайний через декілька поливів стає кам’яним, а також, в ньому немає достатньої кількості поживних речовин. Чистий ґрунт з магазину, також, не підходить. Візьміть 1 частину садового ґрунту та 1 частину компосту або торфу. Коренева система має отримувати достатньої кількості повітря для нормального розвитку.

Об’єм горщика.

Все залежить від сорту рослини. Не можна вирощувати в одному невеликому горщику 5 рослин одночасно. Почнеться конкуренція між саджанцями та гарного результату не буде. На один горщик висаджуйте одну рослину. Для чисельної петунії знадобиться горщик об’ємом 20 літрів.

Полив.

В горщиках ґрунт висихає швидше, особливо в спекотну погоду. Частіше за все полив здійснюється кожного дня для підтримки необхідного рівня вологості. Поливайте рослину, відсунувши квіткові батоги, по краях ґрунту під корінь.

Формування кущів.

Петунію слід підрізати та формувати. Деяким сортам це не потрібно. По мірі росту рослини проводьте огляд, щоб вчасно провести підрізання верхівки. Завдяки цьому бічні пагони почнуть активно рости.

Підгодівля.

Запорукою пишного цвітіння є регулярна підгодівля. Завдяки цьому рослина буде радувати квітами протягом всього літа та до самої осені. Підживлюйте петунію раз на 7 днів комплексними добривами. Чергуйте кореневе та позакореневе підживлення.

Видалення насіння.

Коли петунія відцвітає, утворюється насіння, яке слід своєчасно видаляти разом з плодоніжкою.

Дотримуючись всіх правил можна домогтися пишного та тривалого цвітіння петунії.

Rate article