Розповідаємо, яке церковне свято відзначають 25 грудня за новим і старим стилем, що не можна робити, у кого іменини.
25 грудня за новим церковним календарем православні віряни відзначають Різдво Христове- одне з найважливіших свят.Воно належить до двунадесятих і встановлене в пам’ять про народження Ісуса Христа. Про традиції, прикмети і заборони цієї дати та яке церковне свято сьогодні відзначають за старим стилем – розповідаємо нижче.
2023 року Православна церква України перейшла на новий календарний стиль – новоюліанський, тому неперехідні свята (з фіксованою датою) змістилися на 13 днів раніше. Але частина вірян продовжують дотримуватися старого стилю (юліанського), його збереження залишається правом релігійних громад і монастирів.
Яке сьогодні церковне свято в Україні за новим стилем
Православне свято 25 грудня (7 січня за старим стилем) –Різдво Христове, одне з головних свят у православних і католиків. Цього року, як і минулого, після переходу Православної церкви України на новий церковний календар, дата православного і католицького Різдва збігається. В Україні Різдво також входить до числа державних свят.
Велике свято присвячене появі на світ Ісуса Христа, якого народила Пресвята Діва Марія. Відомо, що Ісус з’явився на світ у Вифлеємі, куди Марія та її чоловік Йосип прибули для перепису населення. Вільних місць у місті для ночівлі вони не знайшли і зупинилися в печері, де зазвичай ночували пастухи з домашніми тваринами. Саме там і народився Спаситель. Про це диво повідомив ангел, який спустився до пастухів із небес.
Нині ця печера – одна з головних християнських святинь, вона розташована в базиліці Різдва Христового у Вифлеємі. Місце народження Христа позначено 14-кінцевою срібною зіркою – це символ Вифлеємської зірки, що засяяла на небі після народження Христа і вказала шлях волхвам зі Сходу, які йшли вклонитися Цареві Іудейському. У печері також знаходиться вівтар Різдва і приділ Ясел, а сама святиня доступна паломникам.
Про що говорять прикмети на 25 грудня