2 години тому! Росіяни тікають – масований прорви фронту: ДИВО НА ПЕРЕДОВІЙ. Наші вже там – це кінець!

Новини

Як розповіла керівниця об’єднаного прес-центру Сил оборони півдня України Наталія Гуменюк в ефірі телемарафону , в результаті успішних дій українських військових на півдні країни російських загарбників вдалося відтіснити на відстань від 3 до 4 кілометрів на різних ділянках фронту.

Ситуація на півдні залишається достатньо напруженою, українські військові продовжують вести контрбатарейну боротьбу і вибивати росіян з їхніх позицій.

За її словами, наразі ворога вдалося відсунути на різних ділянках на відстань від 3 до 4 кілометрів.

«Але об’єктивно нам потрібно зачистити смугу хоча б у 30 км, щоб це було дійсно результативно», — зауважила Гуменюк.

А ось військовий експерт, полковник ЗСУ в запасі, льотчик-інструктор Роман Світан переконаний, що сьогодні йде війна логістик, адже чим далі вести зброю, тим складніше буде проводити наступ чи навіть стояти в обороні. За його словами, це добре помітно на Запорізькому напрямку.

Запорізький напрямок для окупантів є найдовшим з погляду логістичних постачань. Для них дуже важко забезпечувати там своє військо навіть амуніцією.

Росіяни по всій лінії фронту «поплили», їм зараз не до формування наступальних кулаків, можливо, хіба в районі Куп’янська і то завдяки близькості до російського кордону,– зауважив Роман Світан.

Він додав, що будь-який підрозділ, який тільки можна перекинути на Запоріжжя, одразу ж потрапляє під дію наших дальніх систем ураження, які його й знищують.

Як тільки почне формуватися прорив на фронті, тоді можна буде вводити стратегічні резерви й розвивати наступ з виходом на оперативний простір.

І в бік Мелітополя, і в бік Маріуполя у нас рівновеликі шанси, щоб виконати головне стратегічне завдання – перерізати сухопутний коридор.

Найімовірніше буде прийняте рішення про введення стратегічних резервів на той напрям, де росіяни швидше «попливуть» і може навіть побіжать під ударами наших наступальних частин,– підкреслив Світан.

Своєю чергою військовий аналітик Олексій Гетьман вважає, що внаслідок звільнення міста Токмак Запорізької області, армія Російської Федерації втратить основну логістичну артерію для постачання свого угруповання на півдні. Адже залізниця, яка пролягає саме через Токмак, а далі — на Джанкой, живить кримське та південне угруповання противника.

Він нагадав, що ЗСУ підійшли до цього населеного пункту вже дуже близько, на відстань менше ніж 20 км. Це боротьба за Токмак — це боротьба за логістичний шлях. По цій залізниці поставляється все необхідне для російської армії.

«Дорога Волноваха — Токмак, на південь від Мелітополя і далі до Джанкоя, — це єдина залізниця, якою можна щось серйозне підвозити. Коли ми подолаємо 20 км до Волновахи або 20 км до Токмака, і переріжемо можливість перевозити вантажі залізницею, по суті, російські війська залишаться тільки з Кримським мостом, який теж, я впевнений, буде знищений», — вважає Олексій Гетьман.

За його словами, тоді у російської армії всього необхідного для ведення бойових дій залишиться приблизно на 2-3 місяці. Наразі біля Токмака ворог побудував кругову оборону і зміцнив свої позиції в цій місцевості.

Аналітик припускає, що після звільнення Токмака можна очікувати «жесту доброї волі» ЗС РФ у Мелітополі.

«Далі їм не гірше стане, їм стане ніяк, тому що в них просто не буде звідки підвозити все необхідне — снаряди, боєкомплект, зброю, техніку, паливно-мастильні. Це, за великим рахунком, навіть не те, що перелом у літньо-осінній наступальній операції ЗСУ, це буде перелом у війні», — наголосив Гетьман.

Rate article