Збільшення надбавок та доплати по 400 грн: Шмигаль анонсував ще три етапи індексації пенсій

Життєві історії

Прем’єр-міністр Денис Шмигаль розповів, як зміняться пенсії цього року

Таку інформацію голова уряду опублікував на своїй сторінці в соціальній мережі. За словами Дениса Шмигаля, в Україні вже офіційно закінчили індексацію виплат ПФУ, в результаті чого виплати 8 мільйонів українців зросли приблизно на 300 гривень. Зараз же проводять перерахунок виплат для працюючих пенсіонерів. Однак на цьому ще не все – уряд планує підвищити виплати тим, хто вийшов на заслужений відпочинок, ще тричі.

Що стосується тих, хто продовжиш працювати після виходу на заслужений відпочинок, то їм перерахують виплати від ПФУ з врахуванням страхового стажу (нового також), а також рівня заробітної плати. Таке підвищення торкнеться приблизно 400-600 тисяч громадян.

Крім того, в 2021 році очікуються такі зміни:

  • Липень – зростуть надбавки за понаднормовий стаж, надбавки особам з інвалідністю внаслідок війни, надбавки учасникам ліквідації наслідків аварії на ЧАЕС, пенсії за особливі заслуги, рівень мінімальної пенсії;
  • Жовтень – громадяни, старше 75 років, почнуть отримувати доплати в розмірі 400 гривень;
  • Грудень – чергове збільшення мінімальної виплати та надбавок окремим категоріям.

Крім того, в черговий раз прем’єр-міністр нагадав українцям про те, що в уряді вже працюють над накопичувальною системою виплат. Очікується, що після такого нововведення українці будуть відкладати на старість додаткові 4 відсотки від заробітної плати. В результаті по досягненню літнього віку людина отримає додаткові гроші, крім солідарної системи. На впровадження накопичувальної системи піде чимало часу, але зволікати не можна, вважає голова уряду.

Оцените статью
Добавить комментарий