Українців попередили: пенсію в 60 років не отримає велика кількість громадян — що відбувається

Життєві історії

Українцям пояснили, чому про пенсію в 60 років можуть мріяти не усі

З квітня жінки зможуть виходити на пенсію, як у чоловіки у 60 років. Однак, не всі громадяни в Україні навіть при досягненні цього віку зможуть піти на заслужений відпочинок. Ще з 2017 року було прийняте рішення поступово підвищувати вимоги до стажу. В Законі України про обов’язкове державне пенсійне страхування вказані усі нюанси.

Тобто з кожним роком необхідну кількість стажу підвищують на 12 місяців. Наприклад, жінки у цьому році зможуть вийти у 60 років тільки при наявності 28 років стажу. Щорічне підвищення на 1 рік триватиме до 2028 року, коли громадянам 60-річного віку вже треба буде мати 35 років стажу.

Це означає для 45% українців, що досягнуть до того часу 60 років, що в них не буде можливості отримувати виплати за віком через нестачу страхового стажу.

Все тому, що багато українців працюють неофіційно, відповідно у бюджет не сплачуються податки у Пенсійний фонд. Людина може працювати без перерви та мати навіть понад 35 років трудового стажу, однак враховується тільки той період, за який були сплачені внески.

Ось і виходить, що більшості українців через те, що вони не відповідають вимогам по стажу треба забути про виплати у 60 років. У кращому випадку, при наявності від 25 років стажу у 2028 році людина зможе вийти у 63 роки на заслужений відпочинок.

Якщо ж стільки не буде напрацьовано, тоді менші вимоги по стажу вже будуть до 65-літніх — від 15 до 25 років стажу.

Також Уряд передбачив для громадян, яким не вистачає декілька років стажу можливість його докупити. Щоправда, ціни як кажуть «кусаються» — особливо для осіб, що не працюють.

Можна скласти договір на добровільну участь у сплаті страхових внесків, який оформлюється на строк до 1 року. Тобто щомісяця треба сплачувати страховий внесок. Станом на 2020 рік ця сума становила 1039,06 грн. Другий варіант — сплатити всю суму за один раз за попередні періоди.

Оцените статью
Добавить комментарий