Тримайтеся подалі від кухні: озвучено список заборон на велике церковне свято 7 квітня

Життєві історії

Вважається, що яка погода буде на Благовіщення, такою вона буде і на Великдень, яке в цьому році випадає на 2 травня.

У середу, 7 квітня, православні християни відзначають одне з дванадцяти головних православних свят Благовіщення Пресвятої Богородиці.

У цей день архангел Гавриїл приніс благу звістку Діві Марії про народження від неї Сина Божого.

Предки вірили, що на Благовіщення не можна займатися важкою роботою, забивати худобу і займатися будь-якою роботою з нитками. Заборона на шиття і в’язання був через те, що в давнину вірили, що нитки — це долі людей, які можна сплутати і залучити в будинок розставання і сварки.

Жінкам в першій половині дня не можна було займатися домашніми справами і готувати їжу. Також в цей день під забороною стрижка і навіть не можна було розчісувати волосся. Особисті речі в свято Благовіщення не можна було позичати тому, що люди вірили, що таким чином можна «винести» з дому щастя і достаток.

У цей день спостерігали за ластівками — вважалося, що якщо вони ще не прилетіли, то весна буде холодною. Якщо буде світити яскраве сонце, то влітку йтимуть грозові дощі, а якщо на Благовіщення піде дощ, то слід очікувати хороший урожай жита і грибів.

Також вважається, що яка погода буде на Благовіщення, такою вона буде і на Великдень, яка цього року випадає на 2 травня. Снігове Благовіщення вважалося до неврожайного року. Вітер і туман обіцяють врожайне літо.

Благовіщення завжди знаменувало собою початок весни. Наступного дня починалися посівні роботи.

7 квітня свої іменини святкують: Марія, Йосип, Тихон, Сава, Василь, Гавриїл, Устим, Феодосій, Пелагея. У цей день народилися: Франциск Ксав’єр-католицький святий і чудотворець, місіонер Азії, єзуїт.

Оцените статью
Добавить комментарий