Тотальна перевірка пенсій та субсидій: яке покарання чекає на порушників

Життєві історії

Усіх пільговиків перевірять, що загрожуватиме порушникам

За верифікацію пенсіонерів та субсидіантів відповідає Міністерство фінансів України, тоді як Міністерство соцполітики лише відповідає за призначення цих пільг.

Міністерка соціальної політики Марина Лазебна повідомила, що перевірка пільговиків необхідна, щоб гроші використовувалися за призначенням та уникнути помилок при призначенні таких видів допомоги

Лазебна розповіла, що Міністерство фінансів перевіряє усіх пільговиків по своїм базам даних, а потім вже передає інформацію їм у вигляді списків.

У них вказано, яких пільговиків потрібно більш ретельно перевірити, це вже виконують працівники Мінсоцполітики. Міністерка відзначила, що все ж при повторній перевірці не менш як 10% виявляється, що людина дійсно неправомірно отримує виплати.

Міністерство фінансів перевіряє вже тих субсидіантів, що отримують пільги. Однак, краще все ж проводити превентивну верифікацію, тобто не доводити до того, щоб громадянину треба було вертати кошти державі.

Тому зараз Мінсоцполітики та Міністерство фінансів спільно працюють у цьому напрямку. л Лазебна поділилася, що у планах відомств створити дину інформаційно-аналітичну систему соціальної сфери, що у єдиному реєстрі будуть знаходитися усі соціальні групи.

Завдяки такому підходу українцю буде легше отримати допомогу, неправомірні виплати відразу ж будуть виявляти, тобто усі дані людини буде видно, немов на долоні.

Лазебна повідомила, що в одній точці можна буде отримати 125 видів послуг та підтримки, їх можна буде оформити різними способами — через «Дію», ЦНАП чи Пенсійний фонд, кому як буде зручно.

Усього Міністерство фінансів перевірило торік виплати на суму 455 млрд гривень, додатково проводилася перевірка виплат у розмірі 1,6 млрд гривень.

Оцените статью
Добавить комментарий