Такого “сюрпризу” від держави ні батьки ні учні ні вчителі не чекали: В Україні планують істотно скоротити старшу школу

Життєві історії

 

У цьому році в Україні починається процес трансформації навчальних закладів.

Учням 10-11 класів доведеться заново вступати, але вибір буде невеликий – з існуючих середніх шкіл лише чверть прийме старшокласників.

У розпорядження ЗМІ потрапив перспективний план одного з великих районів Києва.

Як випливає з документа, з більш ніж 60 існуючих на даний момент загальноосвітніх середніх шкіл I, II і III ступенів, де навчалися діти з 1-го до 11-го класів, в тому числі спеціалізованих, залишається близько 15, в яких можна отримати повне Середня освіта. Це приблизно по одній-дві на великий мікрорайон.

Частина з колишніх шкіл III ступеня перетворяться в закладу освіти I і II ступенів, тобто в них буде початкова школа і гімназія.

І в них, як сказано в документі, що не будуть здійснюватися набори в 10-ті класи вже з вересня 2021 року.

А такі привабливі приставки в назві, як «середня школа з поглибленим вивченням» – іноземних мов або предметів природничо-математичного циклу, – і зовсім зникнуть.

Передбачається, що в одному мікрорайоні також залишаться по одній-дві початкові школи. Решта школи будуть набирати дітей в перший клас, і випускати з 9-го.

В Україні реформа шкільної освіти повинна завершитися в 2024 році.

Всі школи планується розділити на три ступені. Перший ступінь – початкова школа, де навчаються з 1-го по 4-й клас, друга – гімназії, в яких навчаються з 5-го по 9-й клас, третя – спеціалізовані ліцеї, де проходять навчання з 10-го по 11- й (12-й) клас, куди випускникам гімназій доведеться діяти так, як в вузах на магістратуру.

Ті, хто не вступить до ліцею, можуть продовжити навчання в професійних коледжах (аналог ПТУ або технікуму), де навчання триватиме від двох до чотирьох років.

джерело

Оцените статью
Добавить комментарий