Щойно! Зеленський взявся і за них – указ вже підпuсано. Загрози та шантаж більше не пройдуть. НАБУ не допустить

Життєві історії

Президент України Володимир Зеленський підписав закон про захист боржників від неправомірних дій колекторів. Вводяться обмеження на втручання в особисте життя, загрози, шантаж, нічні дзвінки, а також заборона на збір особистої інформації про боржника тощо.

Про це повідомив міністр Кабінету міністрів Олег Немчінов, хоча картка документа на сайті Верховної Ради ще не оновилася. Закон формально вступить в силу з наступного після його публікації дня. Але основні норми запрацюють тільки через три місяці після цього – щоб ринок встиг підготуватися до змін.

По суті, колекторам запропонували “етичний кодекс”, за порушення якого будуть карати штрафами і виключенням з Реєстру колекторських компаній.

Його буде вести Нацбанк. Без реєстрації в цьому реєстрі колектори не зможуть працювати. Планується, що реєстр буде публічним, тобто перевірити компанію зможе кожен бажаючий.

Колекторам заборонять прямо загрожувати, шантажувати, вводити в оману, телефонувати вночі або приховувати номер. Крім того, колектор буде повинен називати своє ім’я, назву компанії, підстава дзвінка і розмір боргу. А на вимогу боржника – ще й надавати підтверджуючі документи протягом 7 днів.

Також закон забороняє збирати і обробляти наступну персональну інформацію: про графік роботи, місцях відпочинку, інформацію з соцмереж, особисті фотографії і т.п.

Якщо колектор не дотримуватиметься вимоги, на нього можна буде скаржитися в Нацбанк. НБУ займеться покаранням порушників.

Законопроект передбачає штрафи від 51 до 102 тис. грн і виключення з Реєстру колекторських компаній. Якщо колектор мінімум двічі протягом року порушив такі вимоги, кредитор повинен розірвати договір з ним і повідомити про це Національний банк.

Банк або інша фінансова компанія, яка видає кредити, буде зобов’язана публікувати інформацію про колекторських компаніях, з якими співпрацює.

Оцените статью
Добавить комментарий