Пенсії перерахують за новими правилами: коли будуть оновлені виплати

Життєві історії

Про перерахунок виплат пенсіонерам, що продовжують працювати

Саме цій категорії громадян Пенсійний фонд у квітні повинен провести перерахунок. Вказано на сторінці «Пенсійного кур’єра» у Facebook, що 2021 рік не буде винятком, але умови виплати дещо зміняться.

Повідомляється, що вперше перерахунок пенсій особам, що продовжують працювати після виходу на заслужений відпочинок провели у 2018 році.

Таким громадянам кожні 2 роки проводять перерахунок, враховуючи новий набутий стаж. Згідно з правилами, пенсіонерам за цей період необхідно отримати 24 додаткові страхові місяці. Тобто це значить, що за особу кожного місяця повинні сплачувати внески та податки.

Однак, перерахунок проведуть і тим, в кого не буде 24 місяців стажу. Тобто згідно з чинним законодавством, перерахунок треба проводити усім особам, що після виходу на пенсію продовжують працювати кожні 2 роки.

Тих громадян, що вийшли на пенсію у 2019-2020 роках поки що перерахунок виплат не буде стосуватися.

Хоча перерахунок Пенсійний фонд обіцяє провести з 1 квітня, громадяни можуть отримати доплату пізніше.

Виявилось, що з 1 січня поточного року набрали чинності зміни до закону про збір та облік ЄСВ. Раніше відомості підприємці подавали щомісяця, а тепер змінилися строки.

У Податковому кодексі України внесено зміни до податкової звітності. Українцям тепер можна їх надати протягом 40 календарних днів, що настають за останнім днем звітного кварталу.

Це означає, що до 1 квітня поточного року у Реєстрі можуть бути поки що не внесені дані за січень-лютий 2021 року. Отже, поки цих відомостей не подадуть та вони не обновляться у Реєстрі, перерахунок таким пенсіонерам не буде автоматично проведений. Але все одно, доплату громадяни отримають за додатковий стаж, просто вона надійде пізніше.

Оцените статью
Добавить комментарий