Бабуся знає один секрет, як зробити тісто для випічки пишним і повітряним. Пісочне печиво буде кришитися, медове – буде м’яким, як мед, а пироги, здоба і хліб – максимально пухкими

Життєві історії

Бабуся знає один секрет, як зробити тісто для випічки пишним і повітряним. Пісочне печиво буде кришитися, медове – буде м’яким, як мед, а пироги, здоба і хліб – максимально пухкими.

У випічці головне – структура. Пісочне печиво повинно кришитися, медове – бути м’яким, як мед, а пироги, здоба і хліб – максимально пухкими. Всього цього домагаються за допомогою спеціальних інгредієнтів. Джерело

Тісто ніколи не вийде повітряним, якщо не викликати в ньому певні реакції, для яких потрібна кислота. Вона вступає в реакцію з лугом, в результаті чого виділяється вуглекислий газ.

Розпушувач – важлива складова випічки. Без нього тісто просто не підросте, залишиться кам’яним, вологим, щільним, а готові вироби сухими і несмачними.

Розпушувач створює бульбашки повітря в тісті, дозволяючи йому добре піднятися і стати пишним. Зараз він продається в будь-якому магазині.

Але багато господинь не довіряють купованому порошку і вважають за краще робити свій в домашніх умовах. Це набагато екологічнішим і надійнішим.

ІНГРЕДІЄНТИ ДЛЯ розпушувача з борошном

120 г борошна

50 г харчової соди

30 г дрібної лимонної кислоти.

Ретельно змішай всі інгредієнти в сухий щільно закритій банці. Під час випічки використовуй розпушувач в зазначеній в рецепті для тіста дозуванні. Зазвичай це 1-3 чайні ложки.

ІНГРЕДІЄНТИ ДЛЯ розпушувача з крохмалем

1 ст. л. соди

1 ст. л. лимонної кислоти

1 ст. л. крохмалю.

Цей рецепт набагато простіше в застосуванні: для нього нічого не потрібно зважувати. Кількість всіх інгредієнтів вимірюється ложками.

Приготувати розпушувач в домашніх умовах в принципі достатньо легко. Необхідно мати вдома запас таких продуктів, як сода, лимонна кислота, крохмаль/борошно, і знати, в яких пропорціях їх змішати.

Дріжджі також піднімуть тісто. Але це все-таки грибки, які не зовсім корисні і неприємні на запах. В сучасних рецептах їх використовують все менше, але іноді в якості компонента, завдання якого підняти тісто, вказана просто сода.

Щоб замінити її на розпушувач, потрібно запам’ятати співвідношення: одна чайна ложка соди дорівнює трьом ложкам розпушувача. Або таке: на 400 г борошна має йти 10 г розпушувача.

Домашній розпушувач для тіста під час приготування випічки потрібно просівати разом з борошном, щоб він рівномірно розподілявся. У рідке тісто його можна додавати перед самим випіканням.

Зрозуміло, що і на магазинному тісто відмінно зійде. Але тим, хто дорожить своїм здоров’ям, домашній підійде більше.

Оцените статью
Добавить комментарий